Osmaniye Ülkü Ocakları’nda 3 Mayıs Türkçülük Günü Programı Düzenlendi

Osmaniye Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçüler Günü münasebetiyle program düzenledi. Programda konuşma yapan Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanımız Sayın Ertuğrul Cevahir: .

“Binlerce yıllık Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri 3 Mayıs 1944 olaylarıdır.Devrin iktidarının Türklüğü ve Türk Milliyetçiliğini hor gördüğü,aşağıladığı döneme,dev gibi yürekleriyle direnen bir avuç vatanseverin destansı direnişinin dik duruşunun ve gönüllere Türklük bilincini aşıladıkları gündür.

Türk Milliyetçileri,Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere ve tabutluklara maruz kalarak ödemişler ve şairin mısralarında dile getirdiği gibi “Öz yurdunda garip,öz vatanında tarih olmuşlardır” ama baskı ve zulüm ne kadar şiddetli olursa olsun Türkçüler,Türklük bilincinden,Büyük Türkiye davasından ve vatan sevgisinden asla taviz vermemişlerdir.Türklüğü susturmaya sindirmeye çalışan ihanet odakları akıl almaz işkencelerle Atsız Ata,Başbuğ Alparslan Türkeş ve dava arkdaşlarına saldırıyorlardı.Bu saldırılar karşısında Bozkurtlar Türklüğü haykırıyordu,oysa bilmiyorlardı ki bir Türk için en büyük gurur vatanı ve idealleri uğruna can vermekti,onlar bu gurur ve şuur bilincinden noksan oldukları için bu direnişi anlamıyorlar ve sonunda istenmeden de olsa yenik düşüyorlardı.Hak ile batılın bu acımasız savaşında yine hakkı tutanlar galip geliyor.Türkçülüğün ve kendi milletinin sevmenin suç olmadığı birkez daha anlaşılıyordu.

69 yıl önce Türk milliyetçiliğine yapılan saldırılar ne kadar da günümüzü anlatıyor değil mi? Türkiye’nin en büyük sivil toplum teşkilatı olan Ülkü Ocakları olarak Atsız Ata,Başbuğ Alparslan Türkeş ve dava arkadaşlarının hertürlü baskıya rağmen direnerek bize emanet ettikleri Türklük ateşini göğsümüzde taşıyoruz ve mücadelemizden hiçbir şart ve zeminde taviz vermeyeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde bu kutlu mücadeleyi veren Başbuğumuz Alparslan Türkeş,Atsız Ata ve 3 Mayıs 1944 kahramanlarını rahmet minnet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.” dedi.

 

 

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter