Osmaniye Ülkü Ocakları Türkmenlere Yardım Kampanyası’nı Tamamladı

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından düzenlenen “ Türkmenlere yardım kampanyası “ tamamlandı. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan Türkmen soydaşlarımıza yardım kampanyasına yoğun bir yardımla destek veren Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Ahmet Kandemir ve vatandaşlardan büyük destek. Toplanan yardımları Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığına teslim eden Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Ahmet Kandemir ve Osmaniye’li vatandaşlar yardım eli uzatmanın mutluluğunu paylaştılar.

Yardım paketlerini Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığına teslim eden Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Sayın Ahmet Kandemir, “21. yüzyılın emperyalist çarkları arasında yok edilmeye çalışılan Türkmen soydaşlarımızın gözyaşlarını silmek, umutlarını tazelemek, elemlerine ortak olmak için Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından ülke çapında başlatılan Türkmeneline yardım kampanyasına Türk Eğitim Sen Osmaniye Şubesi olarak katıldık.Türk Eğitim Sen olarak soydaşlarımızın sıkıntılarını gidermek, dertlerini paylaşmak ve yanlarında olduğumuz bir kez daha göstermek adına aynı yardım kampanyasını üyelerimize duyurarak 4 Aralık Pazar günü sonuna kadar Türk Eğitim Sen Osmaniye olarak ve Kadirli, Sumbas, Düziçi, Hasanbeyli, Toprakkale, Bahçe ilçe başkanlıklarımıza ulaşarak katkıda bulunabileceklerini belirtmiştik.Toplanan yardımlar Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından yapılan yardım kampanyasına entegre edilerek ihtiyaç ve aciliyet durumlarına göre soydaşlarımıza ulaştırılması için 72 adet Battaniye, Muhtelif miktarlarda kışlık ayakkabı, bebek bezi, bebek maması, hasta bezi, kuru bakliyat, bisküvi, helva, un, yağ, şeker, süt, çay, salça, kahvaltılık yiyecekler ve muhtelif giyim malzemeleri, Osmaniye Ülkü Ocakları Başkanımız Fatih Eroğlu’na teslim ettik. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a, Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanımız Fatih Eroğlu’na yardımsever üyelerimizin yardımlarını Türkmeneline ulaştırma konusunda ki yardımları için teşekkür ediyoruz ” dedi.

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı Fatih Eroğlu’da yardım kampanyasına desteklerinden ve ziyaretlerinden dolayı Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Ahmet Kandemir’e teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti; “ Türkmen soydaşlarımıza yardım kampanyasına yoğun bir yardımla destek veren Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Sayın Ahmet Kandemir’e ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Ata yurdumuz olan ve ecdadımızın çekilmek zorunda kalmakla beraber bin asırdır çile çeken gözyaşı döken kan akıtan kültürü ve dili unutturulmaya çalışılan ve neredeyse soykırıma varacak derecede katliamlara maruz kalan ama her şeye rağmen Türkmen olduğunu kör ve sağır dünyaya haykıran soydaşlarımızın çektiği zulüm artık son bulmalı. Halep’te annesinin kucağında şehit edilen kundaktaki bebeklerin ahı sadece zalimleri değil bu zulme sessiz kalanları da helak edecektir. “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” veciz sözünden yola çıkarak zulmün karşısında, mazlumun yanında olacağız. Türkmen Dağı, Halep kurtulmadan Kerkük, Musul hürriyetine kavuşmadan, Tebriz İstiklale ulaşmadan, Doğu Türkistan bağımsızlığını elde etmeden ve nihayetinde en büyük Ülkümüz olan Turan kurulmadan Ülkücü Hareket rahat etmeyecektir. Kampanyamıza yoğun destek veren Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Başkanı Ahmet Kandemir’e ve Osmaniye’li hemşerilerimize Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanı olarak Türkmen kardeşlerimiz adına çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun” diye sözlerine son verdi.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter