Osmaniye Ülkü Ocakları Ruhi Kılıçkıran’ı Anma Programı Düzenledi

Osmaniye İl Başkanlığı olarak toprağa düşen ilk fidan Ruhi  Kılıçkıran’ın  şehadetinin sene-i devriyesinde Ülkücü Şehitleri anma etkinlikleri düzenledi.

Etkinlik öğle namazına ardından   cami çıkışında stantlarda tatlı ikramı ile başladı.  İkindi namazının ardından şehidimiz kabri başında dualar eşliğinde anıldı.

Akşam üzeri Cebeli Bereket Kültür Merkezi  Konferans salonunda  Şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile konferans programı başladı.Programımıza yoğun çalışma temposundan dolayı katılamayan davamızın lideri Dr. Devlet BAHÇELİ  Bey’in ve Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Bey’in telgrafları alkışlar eşliğinde okundu.

Konferansta bir konuşma yapan Osmaniye Ülkü Ocakları İl Başkanı Fatih Eroğlu  konuşmalarında ”4 Ocak 1968′ de yüreklerimize düşen ilk kor,gözlerimizden dökülen ilk damla,sözlerimizde ayrı gönüllerimizde ayrı bir yeri olan şehit ülkü devi,reisimiz,ağabeyimiz rahmetli Ruhi Kılıçkıran ve Ülkücü Şehitlerimizi anmak üzere buradayız…..

Allah bu dava uğrunda ömürlerini tüketmiş olan bütün ülkücü şehitlerimizden razı olsun. bizlerde abilerimizden devraldığımız bu bayrağı, Allah’ın izniyle yere düşürmeden taşıyacak ve bizden sonraki arkadaşlarımıza devredeceğiz.

Yastığımız mezar taşı yorganımız kar osun

Biz bu yoldan dönersek namuz bize ar olsun

Ne Mutlu Türküm Diyene ” diyerek sözlerini bitirdi.

Reşat Gürelin güzel bir şiiri ile devam edilen programa İsmet İpek’in hazırlamış olduğu  Osmaniye’nin tüm Ülkücü Şehitlerinin hayatını  anlatan sinevizyon gösterimini sundu.

Efeler diyarı Aydın B.Belediye Başkan adayımız TBMM İdari Amiri MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak konuşmalarına başladı konuşmalarında Ülkücü Şehitlerimizi gösterdiği fedakarlıkların ve yaptıklarının anlatılması noktasında kelimelerin kifayetsiz kaldığını söyledi. Yaklaşık 30 kadar Ülkücü Şehidimizi yakınen tanıdığını ve arkadaşı olduğundan bahseden Ali  Uzunırmak, şehitlerimizin yaşam tarzından kesitler anlattı.

Duygu dolu anların yaşandığı programın sonunda konuşmacılara çeşitli hediyeler ve plaket  takdim edildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter