Osmaniye Ülkü Ocakları Hüseyin Nihal Atsız’ı Andı

Ülkü Ocakları Osmaniye İl Başkanlığı Üniversite Teşkilatı, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi’nde büyük fikir adamı Hüseyin Nihal Atsız’ı dualarla andı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program da öncelikle  büyük dava adamı Atsız Hoca’nın  biyografisi üniversiteli gençlere okundu. Üniversite teşkilatından Hasan Basri Kaygas bir konuşma yaptı. Konuşmasında;

”Bizlere fikir hocalığı yapmış olan Hüseyin Nihal Atsız Hocamızın 38. ölüm yıldönümünü saygı ile anmak için toplanmış bulunuyoruz. Hüseyin Nihal Atsız bizim için bir sevdadır.İtalyan faşizmine sempati duyulduğu, Alman nazizmine methiyeler yazıldığı, Rus komünizmine kur yapıldığı bir dönemde ortaya koyduğu Türkçü mücadele ile bir kahramanlık destanı yaratan Hüseyin Nihal Atsız; mahkemeler, tabutluklar, zindanlar, sürgünler, mahrumiyetlerin süslediği abidevi hayatı ile çağın Türkçülük tarihinde bir ulu Türk Bilgesi olarak yarınki Türk nesillerin sonsuza uzanan yollarını aydınlatacaktır.Her nesil onda;  heyecanın,  coşkunluğun, inanmışlığın ne demek olduğunu bulacak ve Türk’ün meselesine Türk gözüyle bakacaktır.” dedi.

“Türk milliyetçileri olarak bizler bu kutlu  dava için  ömürlerini adamış ağabeylerimizi asla unutmayız,unutturmayız.Biliriz ki unutmak tükenmektir.” diyerek konuşmasına son verdi.

Atsız Hoca’nın ruhu için yapılan duanın ardından hep bir ağızdan Kürşad’ın Sofrasında şiirinden şu dörtlük okundu.

Bozkurtlar diriliyor, ey kutlu atam Atsız,

Yolların başıdır bu; onun için pusatsız,

Bir işimiz hep yarım! Yapılmıyor Kürşat’sız!
Ve katında ona da kırk ayrı selam olsun, 
“Vaktiyle bir Atsız varmış”, var olsun!
Anılmadan yaşarsın ve bilmeden acımı, 
Belirsiz mezarlarda bir “tabutluk” geçimi, 
-ki bugünün erleri, iyi görsün öcümü, 
Böyle düzen, böyle çağ, böyle devran kahrolsun, 
“Vaktiyle bir Atsız varmış”, var olsun!

Şiirin okunmasının ardından Ülkücü Yemini yapılarak program sonlandırıldı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter