Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ülkücüleri Kahvaltıda Buluştu

Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanlığı, düzenlediği kahvaltıda Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde okuyan geçler ile bir araya geldi. Acem Tekkesi’nde düzenlenen kahvaltıya, Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Mehmet Batuhan Örs’ün yanısıra, MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve çok sayıda üniversite öğrencisi de katıldı. Yaşanan izdiham nedeniyle pek çok üniversite öğrencisinin de salonun alt katında kahvaltı yapmak zorunda kaldığı gözlendi.

Çağa Uygun Vizyon Sahibi Olmalıyız

Bu buluşmalarda yapılan fikir teatilerinin yol haritalarını oluşturma noktasında önemli olduğunu kaydeden Örs, üniversite öğrencilerine yönelik konuşmasında,  “Üniversitemize değer katabilmek, şehrimize katkı sunabilmek ve Türk milletine faydalı olabilmek için kişisel gelişimimize önem vermeliyiz. Çağı doğru okuyan, nitelikli ve başarılı bireyler olma yolunda mesai harcamalıyız. Bilge Liderimiz Dr.Devlet Bahçeli Bey’in çizdiği “Lider Ülke Türkiye” vizyonunun mimarları olma gayesi ile hareket etmeliyiz. Tüm bunların yanında, ülke meselelerine dâir bakış açımızı ortaya koymalı ve düşünce yapımızı sağlamlaştırmak için okumalı, zenginleştirmek için araştırmalıyız. Fikrî dünyamızın kapılarını; düzenlediğimiz konferanslarla ve çıkardığımız dergilerle OMÜ’lü öğrencilere açmalıyız.” dedi.

Faşizmle Mücadeleye Yeminliyiz

Konuşmasında OMÜ’de yaşanan olaylara da değinen Örs, hadiselerde marjinal sol yapılanmaların güvenlik güçlerine saldırdığını belirtti. “Pozitif değer üretme acziyeti içerisinde olan ve OMÜ’lü öğrencilere söyleyecek sözü bulunmayanlar için gerginlik tek çıkış noktası ve propaganda argümanıdır. İyi niyetimizi suistimal eden, önemsemeyişimizi yanlış yorumlayan öğrenci kisvesi altındaki bu hastalıklı zihinlere, OMÜ öğrencilerinin gönülleri kapalıdır. Bu toplantı vesilesiyle, ülkücülerin, OMÜ’de sahneye konmak istenen oyunun hiçbir sahnesinde olmayacaklarını belirtmek istiyorum.” sözleri ile konuşmasını noktaladı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter