Oğuzata İlköğretim Okulu Öğrencileri Genel Başkanımıza Teşekkür Plaketi Verdi

Ülkü Ocakları tarafından Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de desteğiyle yaptırılan Oğuzata İlköğretim Okulu öğrencileri Öğretmenler Günü’nde partimizi ve Ocak Genel Merkezimizi ziyaret etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Gün Sazak Konferans Salonu’nda Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de katılımlarıyla düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programına katıldı.

Düzenlenen program Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in konuşmasıyla başladı. Liderimiz konuşmasında “Öğretmen demek hayat demektir.Öğretmen şuur ve idrak kilidinin açılmasına önayak olan ilim ve irfan anahtarıdır.Hepimizin içinden geçtiği bir tedrisat sistemi, feyizlendiği öğretmenleri vardır.Bu itibarla öğretmenlerimiz ömür boyunca hürmetle hatırlanmalıdır.Öğretmenlerimizin meseleleri 365 günün tamamında konuşulmalı, eksik ve ihtiyaçları herkes tarafından dile getirilmeli, netice olarak çözüme kavuşturulmalıdır.Şunu bir defa önemle ifade etmeliyim ki, öğretmeni mutsuz olan bir milletin yarınları umutsuz, belirsiz ve risklidir.Öğretmeni bitkin ve yılgın olan bir milletin heyecan pınarları kurumaya, hayat damarları tıkanmaya yüz tutmuştur.Öğretmenin yaydığı ilim ve irfan ışığında sahtelikler yeşeremeyecek, gaflet ve zillet belini doğrultamayacaktır.Öğretmen-öğrenci-okul-veli arasında sağlıklı, istikrarlı, gelişmeye açık bir ilişki ve irtibat bulunduğu müddetçe toplumsal denge, milli birlik ve kardeşlik her daim korunacaktır.Eğitimdeki aksamalar, öğretmenlerdeki bunalımlar sosyal, ekonomik ve siyasal zeminde gecikmeksizin yankı bulacaktır.” Dedi.

Liderimiz sözlerini şöyle sürdürdü “Öğretmenlerimiz fedakarca, samimiyetle çalışmaktadır.Dünden bugüne, hiçbir tehdit, hiçbir tehlike sınıflardan parlayan eğitim ve öğretim aydınlığını engelleyememiştir.Öğretmenlerimiz zulüm görmüş, çile çekmiş, parasız kalmış, mağdur olmuş, teröristlerin saldırısına uğramış; ne var ki sahip oldukları saygınlıklarından ödün vermemişlerdir.Bugüne kadar, PKK’nın hunhar saldırılarında meydana gelen kayıplarımız sadece güvenlik güçlerinden oluşmamaktadır.Zor şartlar altında öğrencilerine bir kelime öğretebilmek için çırpınırken PKK saldırılarında hayatını kaybeden yüzlerce öğretmenimiz hala kalbimizde, hala aklımızdadır.Ve bugünkü toplantımız onların aziz anısına düzenlenmiştir.Görevi başındayken kaybettiğimiz öğretmenlerimizin acısı henüz dinmiş değildir.Hangi birisini söyleyelim, hangi birisinin isminden bahsedelim?

15 Mayıs 1987 tarihinde, Tunceli İli Mazgirt İlçesi Gümüşgün Köyü İlkokulu Öğretmeni iken şehit edilen Manisalı İsa Karaaslan’ı,

5 Kasım 1988 tarihinde, ilk kez atandığı Mardin Dargeçit ilçesi Sümer Köyü İlkokulu Öğretmeni iken şehit edilen Ordulu Mithat Eren’i,

19 Eylül 1990’da Kars’ın Selim ilçesi Yukarı Damlapınar Köyü İlkokulu Öğretmeni iken şehit edilen Kütahyalı Ali Karaoğlan’ı,

11 Haziran 1993 tarihinde, Diyarbakır merkez Buçuktepe Köyü İlkokulu öğretmen iken şehit edilen Malatyalı Elif Livan’ı ve Çanakkaleli Nuriye Ak’ı,

7 Eylül 1993’de Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Darköprü Köyü’nde şehit edilen Adanalı Osman Çiçek’i,

25 Ekim 1993’de Bitlis’in merkez Düzköy Erikli Köyü İlkokulu Öğretmeni iken şehit edilen Kırşehirli Yasemin Tekin’i,

26 Ekim 1993 tarihinde, Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Babahaki Köyü İlkokulu öğretmeni iken şehit edilen Denizlili Aşye Konakçı ve eşi Numan Konakçı’yı,

22 Nisan 1996’da Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesi Altunyaprak Köyü’nde şehit edilen Edirneli Aydın Yılmaz’ı,

Ve bunların yanında, 22 Haziran 1996’da, Diyarbakır’ın Ergani Kız Meslek Lisesi Öğretmeni iken eşi ve tek çocuğuyla birlikte şehit edilen Ankaralı Aynur Sarı’yı vicdan sahibi, insanım diyen, Allah korkusunu yüreğinde taşıyan hangi fani unutabilir?Burada, ismini paylaşamadığımız aziz şehitlerimiz bizleri affetsin.

Toplumun her kesimini sarmış ekonomik, kültürel ve ahlaki sorunlara takılmadan görevlerini sürdürmeye çalışan öğretmenlerimizin, yaşadıkları zorluklara rağmen evlatlarımızı yetiştirmek için gösterdikleri fedakârlıklar her türlü takdirin üzerindedir.Taviz ve teslimiyetin yaygınlaştığı; bilim ve teknoloji üretemeyen, bilgi toplumunun gereklerini yerine getiremeyen ülkemizde, karamsarlığın dağıtılması için en önemli görev her şeye rağmen yine öğretmenlerimize düşmektedir.

Milletimizin binlerce yıldır yüreklerinde taşıdığı insan sevgisi, barış ve yardımlaşma, üstün ahlak ve fazilet gibi değerleri yeni nesillere kazandıracak olanlar da öğretmenlerdir.Dünyanın en değerli varlığını, yani insanı yine insanın mutluluğu ve huzuru için yetiştirerek, hem insanlığı, hem büyük Türk milletini yüceltecek olanlar yine saygıdeğer öğretmenlerimizdir.Öğretmenler, bir yandan bilgi ve bilim üretebilecek dinamik beyinler yetiştirirken, onların şerefli geçmişimizden ilham almalarını, tarihimiz ve büyük Türk kültürü ile köprü kurmalarını temin etmelidir.Devletimizin, milletimizin, bağımsızlığımızın, demokrasimizin, milli kültürümüzün bekasını ilgilendiren ”fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesillerin yetişmesi de yine siz değerli öğretmenler eliyle mümkün olacaktır.Memleketimizin her yöresinde kutsal bir görevi fedakârca yürüten eğitim camiasının tüm değerli mensuplarının, heyecanlarını asla söndürmeden millete hizmeti sürdürmeleri en samimi dileğimizdir.Hedefimiz ise şahsi ve mesleki sorunları çözülmüş, her türlü sıkıntıları ortadan kalkmış bir meslek grubu olarak öğretmenlerimizin enerjilerini yalnızca nesillerin yetişmesine harcamalarını sağlamak olmalıdır.

Bu vesileyle, Türk milletinin mutluluğu ile Türk devletinin gelişmesi için yüreklerini ortaya koyarak gözlerini gönül huzuru ile hayata kapamış öğretmenlerimiz ile görev başında şehit edilmiş öğretmenlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

23 Kasım 1970 tarihinde, Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’nda bir öğretmen adayı iken şehit edilen Zileli Ertuğrul Dursun Önkuzu’yla birlikte tüm vatan ve dava şehitlerimizi de bir kez daha rahmet ve şükranla hislerimle yad ediyorum.

Bugün hayatta olan emekli öğretmenlerimize Allah’tan uzun ömürler diliyor, görevdeki öğretmenlerimize başarı temennilerimle birlikte bu mutlu ve anlamlı günlerini kutluyorum.Bilinmelidir ki fert, toplum, millet ve devlet olarak dünya üzerinde ve insanlık aleminde ulaşacağımız seviye, ancak öğretmenlerimizin bizi götürmek istedikleri ve götürebildikleri yere kadar olacaktır.Daha iyi insan, daha mükemmel vatandaş, daha saygın millet ve daha büyük devlet olabilmek için onlara her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır.

Bu düşüncelerle konuşmama son verirken hepinizi bir kez daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in konuşmasını tamamlamasının ardından Ülkücü Şehit öğretmenlerimizi anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Daha sonra Oğuzata İlköğretim Okulu Öğrencileri tarafından Ülkü Ocakları’na teşekkür mahiyetinde Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’a bir plaket takdim edildi.

Partideki programın sona ermesinin ardından Oğuzata İlköğretim Okulu Öğrencileri ve bir heyet Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Heyette Aksaray Ülkü Ocakları Başkanı Sercan Belgemen, MHP MYK üyesi Turan Yaldır, MHP Aksaray İl Başkanı Av. Ayhan Erel, Merkez İlçe Başkanı Av. Ferit Köse yer aldı. Öğrenci kardeşlerimiz Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ile bir süre sohbet ederken Aksaray’ın Dikmen köyünde yaptırılan okuldan ve kendilerine verilen destekten ötürü teşekkür etti.

Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ise yaptığı konuşmada “Ülkü Ocakları kuruluş felsefesinden de hareketle asli olarak Türk Gençliği’nin gelişmesi için eğitim ve kültür temelinde çalışmalar yürüten bir kurumdur. İlk günden bugüne aydınlık geleceğimizin teminatı olduğuna inandığımız siz değerli kardeşlerimize yatırım yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Hayata geçirdiğimiz projelere bakıldığı zaman eğitim odaklı, iyi yetişmiş bir nesle olan ihtiyacımızı gidermek adına mesai harcadığımızı göreceksiniz. Türk Gençliği’nin donanımlı bir şekilde yetişmesi adına açmış olduğumuz Oğuzata İlköğretim Okulu da başlattığımız eğitim seferberliğinin dönüm noktalarından biridir. Öğrenci kardeşlerimizden milletimize ve devletimize faydalı olabilmek için var gücüyle çalışmalarından başka da bir beklentimiz yoktur. Milliyetçi ve bağımsız Türkiye’yi yeniden inşa edebilmemiz için tek umudumuz eğitimli gençliktir. Hepinize inanıyor ve güveniyorum. Eğitim yolculuğunuzda başarılar diliyorum.” dedi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter