Neden Yahu? -Talu Bilgili

Aradan geçen üç yılın ardından şer odaklarının ülke üzerinde hain planlarını yoğunlaştırdığı bu dönemde, Netanyahu’nun özür dilediğini duyduğumuzda aklımıza ilk gelen soru “Neden yahu?” oldu.

Yeni anayasa süreci, başkanlık sistemi ve ülkenin bölünmesi ve parçalanması uğrunda yapılan çalışmaların üzerine iktidar partisinin terörist başı ile yaptığı görüşme metinlerinin basına sızmasının ardından Türk Milletinden çok büyük bir tepki yükseldi.  Diyarbakır’da yapılan Nevruz kutlamasında sözde örgüt ve ülke bayraklarının, terörist başının resimlerinin pankart olarak açılmasını iktidara mensup sözde bakanlar;  “Nevruz kutlaması olaysız geçti” şeklinde yorumlamaktan çekinmedi. Yapılan iç siyasi hainlikler ve hatalar milletin tam gözüne batarken, kamuoyu tarafından konuşulurken hiç alakası olmayan bir zamanda gözümüze çarpan haberler ve belediyenin Ankara’nın her tarafını donattığı “İsrail, Türkiye’den özür diledi” “Başbakanımızla gurur duyuyoruz” manşetleri.
Suriye’nin düşürdüğü uçakta şehit olan pilotlarımız ne oldu? Sınır kapısında patlayan bombalar ne oldu? Sınırımıza her gün düşen toplar? Bunlarla alakalı hiçbir ses seda yokken kendi tezgahladıkları gündem değiştirme propagandasını Türk halkına sunmaktan hiçbir vicdan sızlaması duymadılar.

Sizce İsrail hiçbir şey almadan ya da karşılıksız mı özür diledi? Şimdi bu özrün asıl sebebine gelelim. İsrail’in OECD üyeliği oylamasında sürekli veto veren Türkiye Cumhuriyeti bu seçimde veto vermeyi bıraktı. NATO tatbikatı için yapılan görüşmelerde İsrail’in katılmaması için veto veren Türkiye bu seçimde veto oyu kullanmayı bıraktı. Kendi yaptığı hainliklerin üzerini örtmek için yeni gizli bir hainlikle Türk milletini ve devletini riske atan BOP Eşbaşkanı ve onun yancıları utanmaksızın ve çekinmeksizin bunu bir dış diplomatik başarı olarak kutladılar, yandaş medyada bütün bunlardan habersiz olan Türk milletine altın tepside sundu.

İşin bir acı yanı da telefon görüşmesiyle bu özrün dilenip ardında ufak bir metin yayınlanması. Bunun adı da Mutabakat Metniymiş, resmi kurumların yaptığı açıklamalara göre; Netanyahu, Başbakan Erdoğan’a, Başkan Obama ile bölgesel işbirliği ve Türkiye-İsrail ilişkilerinin önemi konusunda yararlı görüşmelerde bulunduklarını belirtmiştir. Netanyahu İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin son dönemde bozulmasından üzüntü duyduğunu ve bölgede barış ve istikrarı ilerletmek için aralarındaki farklılıkları gidermeye kararlı olduğunu bildirmiştir. Başbakan Netanyahu, Başbakan Erdoğan’ın bir Danimarka gazetesine yakın zamanda verdiği mülakatı gördüğünü ve sözlerini takdir ettiğini söylemiştir.

Ülkemiz dört bir koldan düşman işgali ve bölücülükle uğraşmakta, işin diğer tarafı kendi Başbakanımız bile gaflet, dalalet ve hıyanet içinde. Türk milletinin titreyip kendine dönmesi, sandıklar kurulduğunda bunlara en iyi cevabı orada vermesi gerekmektedir. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

“Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter