Muğla – Fethiye Ülkü Ocakları’ndan Sarıkamış Yürüyüşü

Fethiye Ülkü Ocakları Sarıkamış Şehitlerimizi anmak için 11 Ocak Cumartesi günü temsili Sarıkamış yürüyüşü gerçekleştirdi. Sabah saat 09:00 sularında yaklaşık 100 kişinin katılımıyla ocak binasından araçlarla hareket eden arkadaşlarımız bölgenin en yüksek dağı Babadağ’a doğru yola çıktı.

Belirlenen noktada araçlardan inilerek babadağ zirvesine kadar olan yaklaşık 17 km yol yürünerek zirveye ulaşıldı.Yürüyüş bıoyunca Sarıkamışla ilgili şiirler hep bir ağızdan okundu. Zirveye varılınca Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Şahin bir konuşma yaptı. Şahin konuşmasında ; “Kanındaki kutsallığı islamiyet’le kanıtlamış olan yüce türk milletine selam olsun. Bir millet düşünün ki; ekmeği bir,suyu bir,davası bir,inancı bir. Bir millet düşünün ki; acısı bir ,sızısı bir , sevinci bir. Bizi biz yapan bir acıdır ki yüreklerimize saplanan,gönlümüzü sızlatan Sarıkamış. Bizi millet olmanın gururunda birbirimize bağlayan bir sevdadır Sarıkamış. Bizler ülkü ocakları olarak tarihi kahramanlıklarla dolu olan bir milletin neferleriyiz. Geçmişini bilmeyenin gelecegi olmaz düsturuyla, maziden atiye bir köprü olan Ülkü Ocakları ve Türk Milletinin teminatı ülkücü gençler olarak , dün oldugu gibi bugünde geçmişimize sahip çıkmaktayız. Bugün burada tarihimize altın harflerle yazılan 90 bin isimsiz kahramanımızın anısına toplanmış bulunmaktayız bundan tam 100 yıl önce 1878 den beri rus işgalinde bulunan Kars, Sarıkamış, Ardahan gibi dogu illerimizi geri almak amacıyla yapılan Sarıkamış Harekatı ordumuzun yeterli materyallere sahip olmaması ve askerlerimizin güney cephelerden gelmeleri nedeniyle büyük kaıplarla neticelenmiştir. Yogun kış şartlarından dolayı 90 bin askerimiz taarruza geçemeden donarak şehitlik makamına ermişlerdir. Yüce kitabımız Kur-an’ı Kerim’de , ‘’Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin, bilakis onlar diridirler fakat siz hissedemezsiniz’’ Ayeti kerimesinde de buyruldugu gibi o aziz şehitlerimiz diridirler. Aziz şehitlerimizin her an yanımızda oldugu bilinciyle hareket eden biz Türk milliyetçileri, onların hatıralarına uygun bir şekilde davranmaktayız. Bizleri kırmayıp buraya aziz şehitlerimizin hatırasını yaşatmak için temsili Sarıkamış Harekatı yürüyüşümüze katılan bütün dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah’ın Rahmeti ve Bereketi hepimizin üzerine olsun. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin. “ dedi.

Ardından Fethiye Ülkü Ocaklar Eğitim Birimi tarafından Sarıkamış Harekatı ile ilgili bilgilendirme sunumu yapılarak,sonrasında Kur’an-ı Kerim ve dualar okunarak program sona erdirildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter