MİLLİYETÇİLİK ÜZERİNE-Şehmus Vatan Yılmaz

Bize Göre Milliyetçilik, Size Göre Irkçılıksa; Evet, Irkçıyım(!) ve Gurur Duyuyorum(!)

Milliyetçilik; ait olduğu milletin menfaatlerini kendi menfaatlerinin üstünde tutmak, milletini sevmek ve ona hizmet etmek için tatlı bir rekabete girmektir.

Peki, neden Türk Milliyetçiliği?

Türk milleti mensubu olan milliyetçi doğal olarak Türk Milliyetçisi olacaktır. Fransız olan milliyetçi düşünceye sahip kişi Fransız Milliyetçisi, Alman olan bir milliyetçi düşünceye sahip kişi de Alman Milliyetçisi olur. Kendi milletinin menfaatleri ve refahı için var gücümüzle çalışır.

Milliyetçilik anlayışımız; Son Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ ’in de ifade ettiği gibi ırkçılığı reddeden bir milliyetçilik anlayışıdır.

Türklük de; ülkemizin kurtarıcısı, Başbuğ ATATÜRK ’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran halka, Türk milleti denir” ifadesiyle kabul edilmiştir.

Başka milletlerin üzerlerine basarak bir noktaya gelmeyi, bu ucuz düşünceyle milletimizi yüceltmeyi planlamıyoruz. Kendi milletimizi yüceltmek için daha fazla çalışmayı gerektiren bir milliyetçilik anlayışıdır Türk milliyetçiliği…

Başbakan verdiği beyanatlarda “Biz, milliyetçiliğin her türlüsüne karşıyız” diyor. Bu sözü ile aynı zamanda Türk Milleti’ni sevmenin, sadakatle Türk Milleti’ne bağlı kalmanın ve Türk Milleti’nin menfaatleri doğrultusunda çalışmanın yanlış olduğunu da ifade etmiş oluyor.

Sözler ve açıklamaları ortada…

Takdir Türk Milleti’nin…

Bu da yetmiyor ve fırsat bu fırsat diyerek bazı şahsiyetler Türkçülüğe ve Türk Devleti’ne karşı olmaları sebebiyle her zamanki gibi içlerindeki kini kusuyorlar.

Başbakan’ın “Kahrolsun Türkçülük, Kahrolsun Kürtçülük” sözlerini canlı yayında hatırlatan eski HADEP’li yeni AKP’li Mehmet Metiner; ne zaman milli bir konu olsa Milliyetçiliğe ve Türklüğe karşı kinini kusmaktan geri kalmıyor. Ama bu geçmişindeki siyaset yaptığı mecra hatırlatıldığında milletimize pek de tuhaf gelmemelidir.

Gün geldi, zaman değişti, at izi, it izine karıştı ve milliyetçiliğin adı oldu Irkçılık(!)…

Milliyetçilik kavramını zamanın koşullarına göre yorumlayarak, her zaman kazananların tarafı olmakla adam olduğunu zanneden kişiliksizler; dün ak dediğine bugün kara diyerek, dün ölümüne savunduğunu her ne hikmetse iktidar gücüyle doğru orantılı olarak fikir değiştirenlere göre de anlam değişikliğine gitmiş milliyetçilik. Olmuş Irkçılık(!)…

Bize göre milliyetçilik her dönemde belli…

Bırakın Milliyetçiler Milliyetçiliklerini yorumlasın, bizi biz anlatalım.

Bizim yaptığımız milliyetçilik hala size göre ırkçılıksa Evet Türk Irkçısıyım(!), ırkçılığımla(!) gurur duyuyorum.


Kategorisi: Gündem Yazıları

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter