Mersin Ülkü Ocakları’ndan 23 Nisan Etkinlikleri

Mersin Ülkü Ocakları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde Mersin’in caddelerinde Türk Bayrağı dağıttı.

Vatandaşların bayrağı almak için yoğun çaba gösterdiği etkinlikte binlerce bayrak dağıtıldı. Cadde boyunca yürüyen vatandaşların ellerinde sallanan bayraklar güzel görüntüler oluşturdu.
Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Dutar yaptığı açıklamada bayrağa olan manevi irtibatı güçlü kılmak adına bayrak dağıtımı yaptıklarını söyledi. Dutar, “ Soylu şairler bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır! diyordu… Soysuzlar ise bayrakları bayrak yapan bayrak imalatçılarıdır. İhanetin şiirini yazdılar ve namusumuzu şerefimizi anlamlandırdığımız, uğrunda canlar feda ettiğimiz bayrağımıza hakaret ettiler.

Bayrak gibi nice kutsal değerlerin yok sayıldığı şu zulüm günlerinde özellikle yarınlarımızın teminatı istikbalimiz, varlık sebebimiz çocuklarımızın hem bayramını kutlamak hem de bayrağımızla olan manevi irtibatımızı güçlü kılmak adına böylesi bir etkinliği yapma ihtiyacı hissettik.

Damarlarımızda dolaşan kanımızdan semalarımızda parlayan ay ve yıldıza kadar bütün güzelliklerin ana deseni olduğu hakikatini, bu değerleri peşkeş çekenlere en gür sedamızla haykırmak ve onları ihtar etmek zorundayız. Çünkü ancak onun dalgalandığı yerde dinden, dilden, devlet olmaktan, hür yaşamaktan bahsedebiliriz.

Bu duygular ile bütün yarınlarımızın çocuklarının bayramını kutlar, bayrağını, vatanını seven, yüreği vatan için çarpan insanlar olmalarını dileriz.”dedi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter