Mersin Ülkü Ocakları Türkmen Soydaşlarımız İçin İstişare Toplantısı Gerçekleştirdi

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanlığının Koordinesinde Türkav il Başkanlığı, Türkiye Kamu-Sen Mersin İl Temsilciliğine bağlı Şube Başkanları ve Ülkücü İşçiler Mersin İl Başkanlığı Mersin Ülkü Ocakları Binasında bir araya gelerek Hatay Topraktutan Hudud Karakolunda Misafir Edilen Türkmenlerin son durumu ve yapılabilecek yardımlar hakkında istişarelerde bulundudular.

Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli Mersin Ülkü Ocakları öncülüğünde ilçe ocaklarla geçtiğimiz Pazar günü Topraktutan karakolunda bulunan Türkmen soydaşlara yapılan yardımdan ve bölgedeki izlenimlerden bahsetti ve Acil ihtiyaçlardan oluşan en yakın bir yardım kampanyası düzenlenmesinin gerekliliğinden söz ettiler. Toplantıda Türkav il Başkanı Mustafa Tekerlek bey ise durumun vahim olduğunu ve ivedilikle kamuoyu oluşturması, hem yerel hem de ulusal gündem oluşması gerektiğini belirttiler. Irak Türkmenleri Mersin Temsilcisi Başkanı Ferhan Zelo Türkmenlerin İŞİD (DEAŞ) baskısından Türkiye’ye sığındığından yaklaşık 2500 Türkmen’in Topraktutan Karakolunda tutulduğu bilgisini verdi.

14 Ekim Cuma günü saat 23:00’a kadar Gıda ve Tekstil grubu yardım malzemelerinin olduğu bir kampanya yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda, toplantıya katılan STK’lardan birer temsilci seçildi ve yardımların toplanmasında organizasyonu yapacak bir komisyon kuruldu. Yardım kampanyasında Talep edilen Gıda Grubu; Konserve Gıda Püre Bebek Maması Piknik Kahvaltılık Ürünler (Bal,reçel,helva,pekmez) Tekstil Grubu; Battaniye Çocuk ve Hasta Bezi Bayan Pedi Çocuk Montu ve Ayakkabısı Atkı – bere den oluşmaktadır. Toplantı birlik ve beraberlik mesajları ile sonuçlandı.

İletişim Numaraları; 0541 235 20 01 HASAN HAMEŞ 0505 840 31 93 METİN ERCAN 0532 633 67 48 MUHAMMET KIZILBOĞA 0543 547 33 46 RUHİ ÇİÇEK 0506 972 64 66 ZAHİDE KIRKIL

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter