Mersin Ülkü Ocakları Bayrağa Saygı Yürüyüşü ve 1. Yaz Şöleni Gerçekleştirdi

Mersin Ülkü Ocakları “Bayrağa Saygı Yürüyüşü” ve 1. Yaz Şöleni gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Alanı’nı dolduran binlerce vatandaş tarafından heyecan ve coşku ile kutlandı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ve Mersin Ülkü Ocaklarının ortaklaşa düzenlediği ‘1. Yaz Şenliği” etkinliğine Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Sina Özçelik, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan, il ve İlçe yöneticileri, MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Başkanları, belediye meclis üyeleri, ülkücüler, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Atilla Yılmaz ve THM Sanatçısı Orhan Hakalmaz konserleri ile ülkücüler ve vatandaşlar doyasıya eğlendi. Vatandaşların eşlik ettiği Mehteran gösterisinin ardından, etkinliğin açılış konuşmasını Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü doğan yaptı. Doğan, protokole, gençliğe ve davaya kendini adamış yiğitlere ve hanımefendilere hoş geldiniz dedikten sonra sözlerine Cumhuriyet Alanı’nda bir konserin hayalini kurduğunu söyledi ve bunun gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Toroslar belediye Başkanı Hamit Tuna’ya ve davete gelen tüm Mersinlilere teşekkür etti. Diyarbakır Lice’deki bayrak indirme olayını hatırlatan Başkan Doğan, sorumlulara ceza verilmesini isteyerek 30 Mart sonrasında ise mücadele azimlerinin arttığını söyledi. Doğan, “Bütün bu olaylar yaşanırken bizleri ümitlendiren ve mücadele azmimizi artıransa sizlerin ve özellikle genç kardeşlerimin 30 Mart günü memleket sevdalısı, hak ettiği değeri alamamış Mersin’i, vatanın cennet bir köşesi yapacak olan Burhanettin Kocamaz Başkanımızı seçmiş olmanızdır.” dedi.

Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Sina Özçelik’te yaptığı konuşmasında, Genel Başkanımız Olcay Klavuz’un selamını iletti. Mersin Büyükşehir Belediyesini kazanarak Üç Hilali dalgalandıran Mersinlilere teşekkür eden Özçelik, bayrak indirme olayını gündemine alarak Türkiye’nin zorlu bir dönemden geçtiğini anlattı. Irak’ta gelişmeleri değerlenirdi ve Türkiye’nin Musul ve Kerkük üzerindeki haklarını savunması görüşünü dile getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise geçtiğimiz hafta Lice’de yaşanan bayrak indirme olayına değinerek, “Bu tür eylemlerle bizlerin sabrını denemeyin. Bayrak bizim namusumuz, onurumuz, şerefimiz ve varlık sebebimizdir. Bayrağımıza yapılan hiçbir saygısızlığı asla ve kesinlikle kabul edemeyiz.” dedi. Konuşmasında gençlere de seslenen Kocamaz, “Siz bu milletin umudusunuz, geleceğisiniz. Bunun için, asla yeise kapılmadan, asla başınızı öne eğmeden, inançla, azimle, vakurla çalışacaksınız. Sizi kendi oyunlarına, kendi tezgahlarına çekmek isteyenlere asla itibar etmeyeceksiniz.” dedi.

Kocamaz’ın konuşmasının ardından ‘Yaz Şenliği’, sanatçılar Atilla Yılmaz ve Orhan Hakalmaz’ın seslendirdiği parçalarla devam etti. Konserin ardından sanatçılara birer plaket verilerek program sone erdirildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter