Mersin Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hayatını Konu Alan Tiyatro Gösterisi Düzenledi

Mersin Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş’in hayatını konu alan ‘Ali Arslan’ isimli tiyatro oyunu düzenledi. Toroslar Yunus Emre Kongre Salonu’nda sahnelenenen tek perdelik oyunda, asıl adı Ali Arslan olan Başbuğ Türkeş’in çocukluk yıllarından ölümüne kadar inandığı davası uğruna, nelerle ve nasıl mücadele ettiği anlatılıyor.
Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Ali Arslan’ tiyatrosunda açılış konuşması yapan Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Hüsnü Doğan konuşmasında;

“İşkencelerde çiçek açan, tabutluklarda sabrı sınayan, demir parmaklıklarda hayat bulan, siyasi menfaatlerin düşmanı, ülkü denen nazlı yarin olgunlaşan eri; sen Türk dünyasının lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’sin.
Esaret prangalarının ağırlığıyla başlayan bir hayat. Mücadelede abide, çile de fedakâr bir Yusuf. Nizamın kabul ettiği ölçü. Türkistan sevdalısı gök bayrağın bekçisi!
Türk-İslam Dünyası’na ve bütün mazlum milletlere umut olacak bir davanın abideleşen şahsiyeti, Allah kelamını yayma gayesine ve Türkiye’nin kutlu geleceği olarak gördüğü Genç Bozkurtların yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.
Başbuğumuz hayatı boyunca rahat yüzü görmedi. Sürgünlerde memleket hasreti ile yandı. Eylülün ayazında, ebu cehil yüreklerce şehit düşen her evladında ruhu zindanda kaldı. Toprağın kara bağrına düşen her evladında hayallerini çaldılar. Ancak sen yine yılmadın, toprağa düşen her evladınla birlikte azmini artırdın, inancına sadık dik duruşla iman kattın. Bugün bizler senden aldığımız milli terbiye ile devletimizin bekası, milletimizin aydınlık geleceği için senin çizdiğin yolda Nizam-ı Alem ülküsüne büyük bir aşk ve şevkle koşmaktayız.
Ülkücü harekete yani bizlere verdiğin öğütleri beyinlerimize kazıdık. Sen ’’Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekeletmeyin kirletmeyin’’ demiştin. Bugün Ülkücü Hareket Türkmen Beyi Bilge Lider Dr. Devlet Bahçeli ve genç bozkurt ve asenaların lideri Olcay Kılavuz ile lekelenmemiş, kirletilmemiş bir şekilde mücadelesine devam etmektedir.
Başbuğum, uçmağa varışının 17. Yılında gönüllerimizde büyüyerek yaşamaya ve zihinlerimize ışık tutmaya devam ediyorsun. Bu bağlamda tüm Türk dünyasına tekrardan baş sağlığı diliyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.’’ ifadelerinde bulundu. Çok sayıda ülküdaşımız ve Toroslar Belediye Başkanı’nın da katılımıyla gerçekleşen tiyatro gösterisi büyük bir ilgiyle izlenirken duygulu anlar yaşandı.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter