Mersin Tarsus Ülkü Ocakları Zafere Yürüyüş Gecesi Düzenledi

Mersin Tarsus Ülkü Ocakları, Kapalı Spor Salonu’nda Zafere Yürüyüş Gecesi adlı program düzenledi.

Programa Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Sekreteri Tolga Arslan, Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Tarsus Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Zekeriya Yılmaz, Mersin Ülkü Ocakları Başkanı Hüsnü Doğan, ilçe ocak yöneticileri, çeşitli dernek üyeleri ve çok sayıda Ülküdaşımız katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç konuşmasında, bu günün ay ve yıldızın altında birliğin günü olduğunu, binlerce yıldır Türklüğe yurt olmuş bu topraklarda, Türk Gençlerinin gayri meşru güçlerin pazarlığına konu olduğunu, ahlaki zafiyetlerin esareti altında kimliklerini kaybetmeye yüz tuttuğunu belirtti. Verilen tavizlerin gizlenmeye çalışılan rüşvet ve yolsuzlukların ve cılız yönetim anlayışının iktidar yönetiminin yolu olduğunu dile getiren Genç, Türkiye’nin artık Ülkücü Hareket iktidarına gereksinim duyduğunu ve Türk milliyetçileri kadrolarının artık gün saydığını söyledi.

Programda konuşan Ülkü Ocakları Genel Sekreteri Tolga Arslan, Hareketin Lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin, Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un selamlarıyla geldiğini dile getirdikten sonra, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ın kahraman Nusret’e karşı “o eski bir gemi” sözünü hatırlatarak Burhanettin Kocamaz’ın deniz otobüsü projesinin dikkatini çektiğini söyledi. Devamında, “Akdeniz sahillerinde yüzdüreceği ilk deniz otobüsüne Nusret Mayın Gemisi adını vermez mi?” diyen Arslan sözlerini “31 Mart’ta değil Allah’ın izniyle Burhanettin Kocamaz’ın Büyükşehir belediye başkanlarıyla en kısa sürede 23 Nisalar 19 Mayıslar 29 Ekimler yeniden bayram olacaktır.” şeklinde sonlandırdı.

Program Ozan Arif Atılgan, Atilla Yılmaz ve Ahmet Şafak konserlerinin ardından son buldu.

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter