Manisa Ülkü Ocakları’ndan ”Kökler ve Dallar ” Adlı Ülkü Şöleni

Manisa Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu “Kökler ve Dallar” isimli Ülkü Şöleni büyük coşkuyla sahnelendi. Manisa Ülkü Ocakları’nda görev yapmış eski ocak yöneticilerinin şiirleriyle süslenen gece Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Manisa İl Ocak Başkanı Onur Pabuçcuoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.

Şiirlerle, ilahilerle ve ocaklı gençlerimizin sahnelediği şarkılarla süslenen gece büyük bir ilgiyle karşılandı. Gece boyunca devam eden sinevizyon gösterilerinde ve okunan şiirlerde bütün Ülkü Şehitlerini de unutmayarak genç ülküdaşlarımıza ve ülkü büyüklerimize hatırlatan Manisa Ülkü Ocakları gecede insanlarımızı hem hüzünlendirdi hem de coşkulandırdı. Manisa İl Ocak Başkanı Onur Pabuçcuoğlu da gecenin sonunda okuduğu şiirle davetlileri duygulandırırken okunan şiir esnasında Üniversite ve Ortaöğretim teşkilatlarının da sahnenin önüne gelerek hem şiire eşlik etmeleri hem de sloganlarla salonu coşkuya boğmaları gecenin güzelliğini bir kez daha gözler önüne serdi.

“Teşkilatlarımızın ve Manisalılarımızın böyle birlik ve beraberlik duygularımızı arttıran gecelere ihtiyacı var. Ayrıca Ülkü Ocaklı gençlerimizin hem yeteneklerini sergilemesi hem de böyle geceler sayesinde geçmişini unutmayarak geleceğe emin adımlarla yürümesi açısından bizler için büyük önem taşıyan “Kökler ve Dallar” isimli Ülkü gecemiz öyle sanıyorum ki amacına ulaştı. Bu beni hem onure ediyor hem de gurur veriyor. Ülkü Ocaklı genç yeteneklerin kendini sergilemiş olması da benim için çok önem taşıyor. Gecemizde emeği geçen başta eski il ocak başkanlarımız olmak üzere görevli tüm arkadaşlarımıza ve davetlilerimize teşekkür ediyorum.” Diyerek gecenin öneminden bahseden Manisa İl Ocak Başkanı Onur Pabuçcuoğlu geceden sonra Manisa Ülkü Ocakları İl Ocak Binasına geçerek gecede görevli arkadaşlarımıza teşekkür etti.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter