Malatya Ülkü Ocakları’ndan Türkmenlere Yardım

Irak ve Suriye’den Malatya’ya gelen 36 Türkmen ailesine Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı gıda, temizlik ve çocuk malzemeleri konusunda yardımlarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde yardım kampanyası başlatan Ülkü Ocakları Malatya İl Başkanlığı , sadece 2 günlük süre içerisinde 36 ailenin ihtiyacını karşılayabilecek yardım malzemesi miktarına ulaştı. Kampanyanın belirli periyotlarda aksatılmadan yapılacağı ve yardımların kesintiye uğramayacağı vakıfın gelecek ayların planlamasında yer alıyor. Türkmen ailelerin evlerine bizzat kendi elleriyle yardım malzemelerini ulaştıran Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca, Türkmen ailelerle hasret giderip sorunlarını dinledi. Ayrıca çocuklarla yakından ilgilenen Karaca, çocukların ülkü ocaklarında haftanın belirli günlerinde düzenledikleri Kuran-ı Kerim derslerine katılabileceklerini söyledi.

​Yardımların aksamayacağını ve kampanyanın devam edeceğini söyleyen Karaca; “Malatya’da elimizden geldiğince bir yardım kampanyası başlattık. Getirdiğimiz yardım erzaklarını Malatya halkı bize ulaştırdı, bizde sizlere ulaştırarak bu hayırlara aracı olduk. İnşaallah bu yardımlar daha da büyüyecek ve devamı gelecektir. Önemli olan sizlere bir meslek, bir çalışma alanı sunabilmektir. Sizleri iş sahibi yapmak sizler için çok daha iyi olacaktır. Ülkü Ocakları olarak, Türkmenlere, Türklere gönül vermişiz ve dünyanın neresinden gelirse gelsin hepsi bizim baş tacımızdır” dedi.

​Hem din kardeşlerinin hem de soydaşlarının her zaman yanında olacaklarını belirten Karaca; “Buraya Irak’tan, Suriye’den gelen öz kardeşlerimize tüm hemşehrilerimizin sahip çıkacağına, gerek iş noktasında gerek gıda yardımı noktasında hassasiyet göstereceklerine inanıyoruz. Hem din hem ırk kardeşlerimiz olan Türkmen kardeşlerimize Malatya’nın misafirperverliğini hep beraber göstereceğiz” dedi.

​Yardım kampanyasına katılan, destek veren herkese teşekkürlerini sunan Karaca; “Malatya’ya gelen Türkmen kardeşlerimizin evlerine konuk olduk, onlarla sıkıntıları, problemleri konusunda sohbet ettik. Vatandaşlarımızın bizlere ulaştırdığı yardımları kendilerine ulaştırdık. Bu yardımlarımız devam edecektir. Buradan yardımlarını bizlere ulaştıran, yardımlarına bizleri vesile kılan Malatyalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, hayırlarını kabul etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

​Ziyaret sonrası Türkmen çocukların kendisini bozkurt işareti yaparak yolcu etmelerini fark eden Karaca, çocukları etrafına toplayarak topluca bozkurt işareti yaptırıp, “Türk’ün olduğu her yerde Türklüğün sembolü olan bozkurt vardır” dedi ve diğer ailelerin yardım erzaklarının dağıtımını sağladıktan sonra ziyaretini tamamladı.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter