Malatya Ülkü Ocakları’ndan Hoca Ahmet Yesevi Kütüphanesi Açılışı

Malatya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Doğanşehir ilçesine bağlı Polat beldesinde bulunan Vaiz Şahin İlköğretim okuluna kütüphane yapıldı. Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin tarafından açılışı yapılan kütüphaneye Türk tarihinin ilk mutasavvıfı olarak kabul edilen Hoca Ahmet Yesevi ismini Fevzi Şahin tarafından verildiği söylendi.

Şubat ayında görevi Muzaffer Karaca’dan devralan İl Başkanı Fevzi Şahin, göreve başladığı tarihten bu yana Malatya’nın beldelerine Ülkü Ocakları ve kütüphaneler yapacağını söylemişti. Verdiği sözleri tek tek yerine Şahin: “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına açtığımız kütüphaneden sonra bu ikinci kütüphanemizi de Doğanşehir’in güzide beldesi olan Polat’a açıyoruz. Sadece Türk tarihinde değil aynı zamanda insanlık tarihi için de önemli bir şahsiyet olan Hoca Ahmet Yesevi ismini veriyoruz.

Göreve başladığım tarihte toplamda 24 tane kütüphane açma fikrimiz vardı ve bu planlarımızı adım adım gerçekleştiriyoruz” dedi. Hatırlanacağı üzere 2 ay önce Sürgü Beldesine de Ülkü Ocakları açılışı yapılmıştı. Bir yandan Ülkü Ocakları bir yandan kütüphane açılışlarının devam edeceği görülüyor. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Fevzi Şahin: “Alemlerin Rabbine sonsuz Hamdi-ü Senâlar olsun. Hoca Ahmet Yesevi kütüphanemizi açtık. Başka bir hayırlı açılışta buluşmak dileğiyle” diyerek açılışı yaptı. Açılış törenine Malatya Ülkü Ocakları İl Yönetimi, Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı ve Polat halkı katıldı.

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter