Malatya Ülkü Ocaklarında Bayrak Değişimi

​Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz katıldığı törenle Muzaffer Karaca görevini Fevzi Şahin’e devretti

Malatya’ya geldiği andan itibaren yoğun ilginin yaşandığı ziyarette, Malatya Ülkü Ocakları Başkanı Muzaffer Karaca ile bir görüşme gerçekleştiren Kılavuz, görüşme sonrası seminer salonuna geçti. Seminer salonunda kendisini hayli kalabalık bir kitle dinliyordu. Kılavuz’un Malatya Ülkü Ocakları Başkanlık görev değişimini ve ardından mevcutta görevini yürüten Karaca’nın Ülkü Ocakları Genel Merkeze terfisini açıklamasının ardından dinleyiciler arasında yarı hüzün yarı sevinç duygular yaşandı.

​Kendilerini özenle karşılayanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz; “Öncelikli olarak bizleri Malatya’da Ülkü Ocakları’nda buluşturan, kardeşçe kucaklaşıp yaşamamızı sağlayan, cenabı Allah’a sonsuz hamdü senâlar olsun. Sizler gibi birbirinden değerli ülküdaşlarımla, kardeşlerimle, Türk Milletinin bozkurtlarıyla, asenalarıyla bir arada olmaktan son derece bahtiyarım. Böylesine güzel bir ortamın hazırlığını yapan Malatya Ülkü Ocakları Başkanım Muzaffer Karaca beyefendiye ve yönetimine teşekkürlerimi takdirlerimi sunuyorum” dedi.

​İzmir’den Malatya’ya uzanan gezilerinden bahseden Kılavuz; “Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak Çarşamba günü itibariyle İzmir’de rahmetli şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nun mahkemesine katıldıktan hemen sonra hava yoluyla Van ilimize intikal edip sırasıyla doğu illerini ziyaret ettik. Van Ülkü Ocakları, Erciş, Bitlis, Siirt, Muş, Ahlat, Bingöl, Elazığ Ocaklarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde arkadaşlarımızla kucaklaştık, hasret giderdik, duygu ve düşüncelerimizi paylaştık. Kendilerini dinledik, gelişen meseleler üzerinde değerlendirmeler yaptık. Faaliyetlerimiz hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Nihayetinde çok verimli, çok faydalı bir program oldu. Şimdi de Malatya Ülkü Ocaklarındayız” dedi.

​Kılavuz; “Yaklaşık 2 yıla yakın görev yapan, değerli ülküdaşımız Muzaffer Karaca Beyefendi’nin görev değişimi için Malatya’ya gelmiş bulunmaktayız. Biz şimdiye kadar kendisinin yapmış olduğu birçok başarılı çalışmaya, birçok başarılı hizmetine fazlasıyla şahit olduk. Dolayısıyla bu başarılı çalışmaları yönetimiyle, ilçe ocaklarıyla, üniversiteyle ve orta öğretim birimiyle böylesi hayırlı hizmetleri ortaya koydular. Bundan sonra Allah nasip kısmet ederse Ankara’da benimle birlikte Ülkü Ocakları Genel Merkez’inde yönetici olarak devam edecektir. Bu durum Malatya ve Malatya Ülkü Ocakları için bir iftihar ve gurur kaynağıdır. Böylesi hayırlı ve değerli hizmetleri ortaya koyduğunuz için sizleri de tebrik ediyorum. Tabiî ki kendisini Ankara’da görevlendirirken, burada da alacağı bayrağı da emaneti teslim edeceği kişiyi iyi bir şekilde belirlememiz gerekir. Şimdiye kadar yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar neticesinde mevcut ocak yönetimimizde olan çok değerli arkadaşımız, orta öğretim teşkilatlarında ve üniversite teşkilatlarında görevlerde bulunmuş. Hali hazırda başkan vekilliği görevini devam ettiren Fevzi Şahin Bey olarak belirlemiş durumdayız. Bilindiği üzere kendisi hem başkan yardımcılığı görevini devam ettiriyor ve aynı zamanda da eğitimcidir kendisi. Ülkü Ocakları da bilindiği üzere bir eğitim yuvasıdır. Rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in bizlere emanet bıraktığı iki büyük emanetten bir tanesi Ülkü Ocaklarıdır” dedi.

​Görev tesliminin ardından eski başkan Muzaffer Karaca’ya yapmış olduğu hizmetlerden dolayı plaket verildi. Türk Bayrağına sarılı Kuran-ı Kerim’i 3 kez öperek alnına koyan Karaca’nın ardından başkanlık görevine yeni getirilen Fevzi Şahin de aynı şekilde görevi teslim aldı.

Görev değişiminin ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a, Malatya Ülkü Ocakları Yeni Başkanı Fevzi Şahin tarafından Malatya’nın marka değeri olan kayısıdan yapılmış bir hediye paketi verildi. Öğrencilerle tek tek fotoğraf çektirdikten sonra Ülkü Ocaklarından ayrılan Olcay Kılavuz, sloganlar eşliğinde yolcu edildi.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter