Malatya Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’i Andı

Malatya Ülkü Ocakları, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 16. yılı dolayısıyla Malatya Merkez Yeni Cami’inde mevlit okuttu. Ülkü Ocakları İl Başkanlığının düzenlediği Mevlit-i Şerife, Ülkü Ocakları yöneticileri, MHP Malatya il yönetimi ve MHP Malatya Merkez İlçe Başkanı ve yöneticileri, Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı, Sendika temsilcilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Başbuğumuzun 16. ölüm yıl dönümü sebebiyle Merkez Yeni Cami Mevlithanları tarafından Mevlit-i şerif, Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Mevlite katılanlara lokum, Mevlit şekeri  ve gül suyu ikram edildi.

Malatya  Ülkü Ocakları Başkanı G. Oğuz Tutlu, Türk Dünyasının Lideri Ülkücü Hareketin kurucusu Türk Milliyetçiliğinin efsane ismi cennet mekân BAŞBUĞUMUZ Alparslan TÜRKEŞ 4 Nisan 1997’de Hakka yürümüştü. Vefatı akabinde geçen 16 yıla rağmen acısı aynı tazelikte kalbimizde, fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir.

Ülkemizin tümüyle kuşatıldığı, çözüm adı altında peşkeş çekilmek istendiği, milli birlik ve bütünlüğümüzün tehlikede olduğu bu karanlık dönemde yolumuzu Başbuğun düşünce ve fikirleri ile Türk-İslam Ülküsü aydınlatıyor

4 Nisan 1997 unutulmayacağı gibi hafızasında bu hatıraya dair hiçbir somut görüntü olmayan gençler dahi, o anı yaşamış ve orada bulunmuş gibi ellerin semadan, gözlerini Türk milliyetçiliği ufkundan bir an olsun çevirmemiştir. Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e, vefatının 16. yılı vesilesiyle bir kez daha Cenabı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslam âlemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad mekânı cennet olsun.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter