Kütahya Ülkü Ocakları’ndan Bayrağına Sahip Çık Mitingi

Kütahya Ülkü Ocakları Diyarbakır Lice’de terör örgütü yandaşları tarafından Türk Bayrağının indirilmesine tepki için “Bayrağına Sahip Çık” mitingi düzenledi.

Zafer Meydanı’nda gerçekleştirilen mitinge vatandaşlar yoğun katılımla destek verirken,mitinge Ülkü Ocakları İlçe Başkanları, Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe teşkilatları,Türkiye Kamu-Sen Şube Başkanı ve birçok sivil toplum kuruluşu da destek verdi.

Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Alıç yaptığı konuşmada;”Hava Kuvvetleri Komutanlığında bayrağın alçakça yere indirildiğinin altını çizerek günlerdir Diyarbakır’da kapalı olan yolda asker ve polisin biber gazı sıkmaktan öteye gitmediğini belirtti.

Alıç, bardağı taşıran son damlanın Türk Bayrağının indirilmesi ile olduğunu belirterek şunları söyledi: “Diyarbakır yolu kapalıdır. Asker ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçmemektedir. Bardağı taşıran son damla bağımsızlığın sembolü, ay yıldızlı bayrağımızın çekildiği gönderden indirilmesidir. Bu duruma kimse sessiz kalamaz. Bebek katili ile pazarlık devam etmektedir. Terörist başı el üstünde tutulmaktadır. Bu pazarlıkların vatanın parçalanmasına bayrağın indirilmesine yol açacağını bu meydanlardan haykırdık. Geçtiğimiz yıl Kütahya’ya gelen akil insan heyetini ve söylediklerini iyi hatırlayın. Biz ülkücüler bu olayların yaşanacağını söylemiştik. Şimdi haklı çıktığımızı gösterdiler. Ey akiller şimdi neredesiniz, PKK hayranları, İmralı sevdalıları sizin çözümünüz bu mudur. Batsın sizin çözümünüz. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlara halkımız nereye kadar destek verecektir.”

Bayrağa Saygı yürüyüşüne katılan vatandaşlar. ‘Türkiye Türk’tür Türk kalacak, Şehitler ölmez vatan bölünmez, Bayrağa uzanan eller kırılsın’ şeklinde sloganlar atıp Sevgi yolunda yürüdü.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter