Kütahya Ülkü Ocakları Yeni Bina Açılışı

Kütahya Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasına taşınması münasebetiyle

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un katılımıyla görkemli bir açılış töreni düzenlendi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim Işık , Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet Ali TÜRKER ve çok sayıda ülküdaşımızın katıldığı tören  şehitlerin ruhuna armağan edilen Kuran-ı Kerim ziyafeti ile başladı.

Edilen dualar sonrası bir konuşma yapan

Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanı Serdar AKKOÇ;

“Kütahya Ülkü Ocakları’nın misyonuna ve vizyonuna yakışır bir yuvaya sahip olmanın, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’u layıkıyla misafir etmenin, Kütahyalı Ülkücü Şehitler Salih Zincir’lerin, Halil Yavuz’ların, Mehmet Türkavcı’ların, Hasan Şimşek’lerin, Abdullah Buğra Koçlar’ların şanlarına layık bir hizmet binasını oluşturmanın heyecanında olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmasını yapan Olcay Kılavuz  ise,

Ülkücü Hareketin son yıllarda kaybettiği genç fidanlar olan  Hasan Şimşek ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehit edilişlerini ve kaybedecek bir Fırat’a tahammülü olmadıklarını belirten  Ülkü Ocakları’nın günümüz misyonunun da altını çizerek belirtti.

Genel Başkan Olcay Kılavuz

“Haramı, helali, hakkı ve hakkaniyeti bilen bir yönetimin Türkiye’yi yönetebilmesi Ülkü ocaklarında yetişen gençler sayesinde gerçekleşecektir” diyerek sözlerine devam etti.

Ülkü Ocakları tarafından başlatılan  yurt içive yurt dışı kurban bağışlarını, Ruhi Kılıçkıran bursunu, Erol Güngör Gelişim Programı, Dursun Önkuzu Etüt Projesini

Ülkü Ocakları’nın akademik ve kültürel çalışmalarını dile getiren Olcay Kılavuz

Kütahya Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının Kütahya’ya ve Kütahya Ülkücülerine hayırlı olmasını dileyerek Kütahya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç’a tebriklerini ve temennilerini ileterek konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmasının ardından

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ, MHP İl Başkanı Mehmet Ali TÜRKER, MHP Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Alim IŞIK ve Kütahya İl Ocak Başkanı Serdar Akkoç yeni hizmet binasının kurdelası kesim töreni gerçekleştirildi.

Tören sonrasında misafirlerine yeni hizmet binasındaki

Salih Zincir Konferans Salonu’nun

Halil Yavuz Kütüphanesi’nin,

Mehmet Türkavcı İstişare Salonu’nun,

Abdullah Buğra Koçlar Mescidi’nin tanıtımı yapan Serdar AKKOÇ

Hasan ŞİMŞEK Özel Etüd Merkezi çalışmalarının hızla devam ettiğini de belirtti.

Yeni hizmet binasındaki misafirlerle kısa bir hasbihal eden Olcay Kılavuz sonrasında yeni yerin açılışına binaen hazırlanan pilavları  ülkücü hareketin genç neferlerine bizzat kendi eliyle dağıttı.

Pilav takdimi sonrasında yeni hizmet binasındaki konuklarla kısa bir hasbihal eden Olcay Kılavuz tebrik ve temennilerini ileterek Kütahya’dan ayrıldı.

 

 

 

 

 


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter