Kütahya Ülkü Ocakları Mevlid Kandili Vesilesiyle Program Düzenledi

Kütahya Ülkü Ocakları, dinimiz İslam’ın güzeller güzeli Peygamberi Hz. Muhammed’in(SAV) doğum günü olan Rebiülevvel ayının 11.sini 12.sine bağlayan gece olarak kutlanan Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1443 üncü sene-i devriyesinde yatsı namazı sonrasında ocakta Mevlid-i Şerif programı düzenledi.

Düzenlenen programa Kütahya Ülkü Ocaklar Başkanı Selçuk Alıç, üniversite ve ortaöğretim birimi mensuplarının katıldığı programda Peygamberimizin doğumundan dolayı  Mevlidi Şerif okunarak başta Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed(sav) olmak üzere, tüm sahabelere, İslam ve Türklük için canlarını vermiş tüm şehitlerimize dualar edilirken, bugün vefatını öğrendiğimiz Ülkücü şehitlerimizden Süleyman Özmen’in anneleri Emine Özmen’in Hakk’ın rahmetine kavuşması dolayısı ile de ayrıca dualar edildi.

Program sonrasında kısa bir konuşma yapan Ocak Başkanımız Selçuk Alıç, Peygamberimizin doğuşunun sene-i devriyesi vesilesi ile ülkemizin ve İslam aleminin yaşadığı bu zor dönemde Hz.Muhammed (SAV)’in ahlakı, doğruluğu, davranış biçimi, birlik ve beraberlik konusundaki verdiği önemin bugün daha fazla idrak edilmesi ve örnek alınması gerektiğini vurgulayarak, tüm Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini diledi. Program sonunda ülküdaşlarımıza lokma tatlısı ikram edildi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter