Kütahya Ülkü Ocakları Dumlupınar Üniversitesi’nde Hocalı Soykırımı’nı Andı

Kütahya Ülkü Ocakları Üniversiteler Birimi tarafından Dumlupınar Üniversitesi’nde kurulan kulüp çalışmaları çerçevesinde Hocalı soykırımını anma konferansında Porf. Dr. Nadim Macit katıldı. Konferansa Kütahya Ülkü Ocakları yönetimi de katıldı.

Konferansta Macit Hocalı soykırımı öncesinde ermenilerin sözde kendilerine ait toprakları almak için hazırlık yaptıklarını söyleyerek, bu soykırımı yapma sebeplerini açıkladı. 26 Şubat 1992′de yapılan katliamda soydaşlarımıza ne türlü işkencelerin,zulümlerin yapıldığını görüntüler ile anlatan Nadim Macit,bu olaylardan Türk dünyasının büyük bir ders çıkarması gerektiğini vurguladı.

Bugün Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın bölgede yaşadığı sorunların temelinin de soykırım dönemindeki gibi ermenilerin düşüncelerinden kaynaklandığını belirten Nadim Macit konferans sonrasında sözde soykırım yalanlarına da değinerek atalarımıza ve Türk milletine yapılan iftiraları asla kabul edilmeyeceğini ve yıllar geçmesine rağmen en ufak bir kanıt dahi bulamadıklarını söyledi. Konferans sonunda topluluk temsilcileri tarafından konuşmacı Prof. Dr. Nadim Macit’e bir teşekkür plaketi sunuldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter