Mübarek Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

Birlik ve beraberliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya olan ihtiacın had safhada olduğu bir dönemde Kurban Bayramı’na erişmenin hazzını ve sevincini yaşıyoruz.
Hz. İbrahim’in sadakati ve Hz. İsmail’in teslimiyeti ile Allah(c.c.)’a manen yaklaşmanın ifadesi olan Kurban, paylaşmanın ve kardeşliğin müjdesidir.
Kurban, “Bir” olana yönelenlerin, aynı Kıble’ye secde edenlerin; birbirlerinin dertleriyle hem hal olması, sevinçlerine ortak olmasıdır.
Kurban, acıların paylaşarak azalması, mutluluğun paylaşılarak artması ve toplumu kuşatmasıdır.
Kurban Bayramı, birlik ve beraberliğin değişmez adresidir.
Gönüllerin onarılmaya, insanların paylaşmaya, kimsesizlerin ve yaşlılarımızın ziyaret edilmeye, toplumun hoşgörüye fazlasıyla muhtaç olduğu günümüzde, Kurban Bayramı’nın muhtevası daha da manidarlaşıyor.
Milletimizin türlü tefrikalar ile boğuştuğu, eli kanlı terör örgütlerinin hain saldırılarının yoğunlaştığı zorlu bir süreçteyiz.
Milletin emanetini milletini yok etmek için kullanacak kadar alçalan bir zihniyetin ve hamilerinin, plânlarıyla karşı karşıyayız.
Komşu ülkelerimizde, çatışmanın durmadığı ve gözyaşlarının sel olup aktığı zorlu bir dönemeçteyiz.
Onun için bu defa bayram her zamankinden daha derin bir mana taşıyor, her zamankinden daha fazla anlam ifade ediyor.
Sorun ve sıkıntılar ile girdiğimiz bu Kurban Bayramı’nın, insanlığın hasret kaldığı barış, huzur ve refah için bir başlangıç olmasını temenni ediyorum.
Büyük Türk Milleti’nin ve İslâm Aleminin bu mübarek günlerin maneviyatıyla birlik ve beraberliğinin daha da perçinlenmesini diliyorum.
Bundan tam otuz altı yıl önce gerçekleşen darbe sonucu asılarak ve işkencelerle şehit edilen abilerimize, o sancılı günlere rağmen Hakk yolundan sapmadan hayatlarını bu davaya vakfeden ve vuslata ermiş olan dava büyüklerimize, 15 Temmuz Hain Darbe teşebbüsü sırasında milletin hakkını gaspetmeye yeltenenlere karşı mücadele ederken hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize ve terör örgütlerinin aşağılık saldıları ile şehit edilen kahramanlarımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, kederli ana ve babalarımızın ellerinden öpüyorum.
Türk ve İslâm aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Olcay KILAVUZ
Ülkü Ocakları Genel Başkanı
12 Eylül 2016


Kategorisi: Basın Açıklamaları / Genel Başkan'dan

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter