Kurban Bağışları Türk Dünyası Genelinde İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı

Ülkü Ocakları tarafından organize edilen Kurban Bağışı kampanyası kapsamında toplanan yardımlar Türk Dünyası genelinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz;

“Yüce dinimiz İslam’ın insanlığa bir hediyesi mahiyetinde olan mübarek Kurban Bayramı’nı geride bıraktık.  Paylaşmanın hazzını ve birlikte olmanın mutluluğunu yaşamak, ihtiyaç sahiplerinin bir nebze olsa yarasına merhem olmak için bu bayram “Vekaleten Kurban Bağışı Kampanyası” başlattık. Aziz milletimizin ve engin gönüllü Ülküdaşlarımızın bizlere emaneti olarak gördüğümüz bu kurbanları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış bulunuyoruz.

Bayramın mukaddes atmosferinin sınırlarımızı aştığını ve gönül coğrafyamızdaki mazlumların yanında olduğumuzu bir kez daha göstermek adına Rus işgaline uğrayan Kırım’da soydaşlarımıza, Saraybosna’da yetimhanede kalan kardeşlerimize, Afganistan’da ses bayrağımız Türkçe’mizi öğrenmek adına dirsek çürüten genç dimağlara yönelik kurban kesimleri tertip ettik. Kurban Bayramı’nı Türkmeneli’nde soydaşlarımız ile geçirerek, bağışladığınız kurbanları ve nakdi yardımları kendilerine bizzat ulaştırdık. Ayrıca zulümden ve baskıdan dolayı kendi topraklarından ayrılmak zorunda kalarak, Türk’ün son yurdu Anadolu’ya gelmiş olan, Doğu Türkistanlı soydaşlarımız ve Suriye Türkmenleri için de kurban keserek bayram sevincimizi paylaştık. Ata topraklarından anayurdumuza gelen Kırgız Türkleri’nden oluşan Ulupamir Köyü’nde de kurban kesimi gerçekleştirerek, beraberliğimizin daim olduğunu kendilerine ilettik. Bağışların bir kısmını da ülkemizde şehit ailelerimize ve diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak büyük bir aile olan Türk Milleti’nin her bir ferdinin yanında olmaya çalıştık. Yurt içindeki kurban kesimlerimizde, et ile tırnağı ayırmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğimizin göstergesi olarak özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerine ayrı bir önem verdik.

Dün olduğu gibi bugün de bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmayan ve yegâne ümidimiz olan, Büyük Türk Milleti’ne ve kıymetli Ülküdaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Cenab-ı Allah’tan bizleri İbrahim’i bir sadakate ve İsmail’i bir teslimiyete erişmeyi nasip etmesini niyaz eder, yapılan hayırları ve duaları kabul etmesini temenni ederim. ” ifadelerini kullandı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter