Konya Ülkü Ocakları’nda Kutlu Doğum Etkinlikleri

19 Nisan 2013 Günü Cuma namazı sonrası,Konya İl merkezinde yer  alan Hacıveyiszade Camii ve ilçe merkez camilerinde cemaate; Peygamber Efendimizin Dualarının yer aldığı bir metin, Gül Suyu ve Lokum Bisküvi ikram edildi. Cuma Namazından sonra Gedavet Parkında devam eden kutlu doğum faaliyet standı vatandaşlar tarafından beğeni ve ilgiyle ziyaret edildi. Ayrıca,standımızda 20 Nisan Cumartesi günü saat 11:00 de;birlik-beraberlik mesajlarının verildiği bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

20 Nisan 2013 günü saat 18:00′de ülküdaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilen “40 Hadis Ezberleme” yarışmasında arkadaşlarımızın genel başarısı bizleri memnun etmiştir. Bu yarışmada Hadis-i şeriflerin  tamamını ezberleyen arkadaşlarımıza hediyeleri Konya Ülkü Ocakları İl Başkanımız Süleyman Nur tarafından takdim edilmiştir.

21 Nisan 2013 günü Konya Ülkü Ocakları İl Başkanımız ve beraberindeki ülküdaşlarımız esnafı ziyaret ederek kutlu doğum haftalarını tebrik edip, Kur’an-ı Kerim, Peygamber efendimizin duası gibi hediyeler takdim etmişlerdir. Esnaf; bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmiştir.

Kutlu doğum haftası faaliyetleri sonrasında bir  açıklama yapan Konya Ülkü Ocakları İl Başkanımız Süleyman Nur: ‘’Bu mübarek haftanın,milletimizin ihtiyacı olan birlik beraberlik ruhunun canlanmasına vesile olmasını dilediklerini ve  Peygamber efendimizin gerek aile hayatı, gerek iş hayatı gerekse içtimai hayat alanında milletimiz tarafından örnek alınması gerekir” dedi.

Yine;yüce dinimizin,Sünnet ve Hadis-i Şerifler olmadan anlaşılamayacağını belirten Süleyman Nur, “İtikatde  mezhebimiz Ehl-i Sünnet Vel Cemaattir, her hareketimiz de her faaliyetimiz de rehberimiz Kur’an ve sünnet;amacımız ise Cenab-ı Hakkın rızasını kazanmaktır.” şeklinde açıklamalarda bulundu. Açıklamasının sonunda gerek orta öğretim gerek üniversite ve gerekse iş hayatındaki ülküdaşlarımıza kutlu doğum haftası faaliyetleri için teşekkürlerini bildiren Nur, her geçen sene faaliyetlerin bir önceki seneden daha iyi olmasını temenni ettiklerini söyledi.

 

 


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter