Konya Ülkü Ocakları “Türk-İslam Medeniyeti” Konulu Konferans Düzenledi

Konya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk -İslam Sanatları Tarihi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.DR Mustafa Yıldırım  Bey’in konuşmacı olarak katıldığı “Türk-İslam Medeniyeti” konulu konferans Konya Ülkü Ocakları’nda gerçekleştirildi.

Konya Ülkü Ocakları Başkanı Süleyman Nur’un da katıldığı konferans çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan katılımcıların eşliğinde gerçekleştirildi..

Doç. Dr. Mustafa Yıldırım hocamız, İslamiyetten önceki Türk Tarih ve Medeniyetini anlatarak başladığı konferansa,Türk Milletin İslamiyeti kabul etmesi ile birlikte gelişen Türk-İslam Medeniyeti hakkındaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

Günümüz Türkiye’sinde geçmişi olduğu gibi yok edilmeye çalışılan; çok eski yıllara dayanan Türk -İslam Medeniyeti  ve Kültürünün yaşatılması için gençlerimizin özveri ile çalışmaları gerektiği özellikle aile eğitime önem vermeleri konusunda tavsiyelerde bulunan hocamız, konferansına  soru ve cevap şeklinde devam etti.

Öğrenci arkadaşlarımızın sorularını cevapladıktan sonra bir süre daha ocağımızda  arkadaşlarla sohbet eden hocamız,konferans hakkında memnuniyetleri iletip katılımcı arkadaşlarımıza teşekkür ederek ocak binasından ayrıldılar.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter