Konya Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi Çanakkale’de

Konya Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi, gezi faaliyetleri kapsamında 18 Mayıs günü Çanakkale’ye gezi düzenleyerek, Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti.

Konya Ülkü Ocakları Orta Öğretim Biriminin düzenlediği Çanakkale gezisine oldukça yoğun ilgi gösterildi. Gezi katılan arkadaşlar Çanakkale Şehitliğini ziyaret ederek duygu dolu anlar yaşadı. Ülkü Ocaklı gençler Şehitliklere geldiğinde ellerinde Kur’an-ı Kerim ve Yasin Cüzleriyle Çanakkale şehitleri ve gelmiş geçmiş bütün şehitlerimiz için Yasin okudu.

Konya Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birimi Adına Hacı Ali Çakıcı; “18 Mart 1915 de yapılan Çanakkale Savaşı ile normalde iki saat içerisinde ele geçirileceği düşünülen bir ülkenin nasıl direndiğini ve kanının son damlasına kadar savaşarak nasıl başarıya ulaştığını herkes görmüştür. Tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ diye nasıl not düşüldüğünü gösteren emsalsiz bir destan olan bu savaş bugünün Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini oluşturmaktadır. Şehitliği gezerken ‘Acaba burada da şehitlerimiz var mıdır?’ demeden geçemiyor insan. Binlerce Mehmedimiz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile beraber burada omuz omuza savaşmış ve şehit olmuşlardır. Çanakkale’yi anlatırken kelimeler, söylenecek sözler satırlara sığmıyor. Çünkü orada şehit olan hiçbir asker geri dönmeyi bir an olsun bile düşünmedi. Uğruna ölecekleri sevdikleri ve bir vatanları vardı her karışı aşk kokan, her karışı sevgi kokan. Bu sebepten ötürü her genç yılda bir gün dahi olsa onları saygı ile anmasını bilmelidir” dedi. Hacı Ali Çakıcı, kültürel ve tarihi gezi faaliyetlerinin devam edeceğini de belirtti.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter