Konya Ülkü Ocakları Anneler Gününü karanfil dağıtarak kutladı.

Konya Ülkü Ocakları, Ortaöğretim Teşkilatı tarafından 12 Mayıs 2013 günü Konya da Form alanı tabir edilen bölgede Anneler gününe özel olarak Türk Annelerine ve Anne adaylarına karanfil dağıtıldı.

Program sonunda Ortaöğretim Ülkücüleri adına konuşma yapan Hacı Ali Çakıcı Annelere ve Babalara itaat etmenin dinimizin emri olduğunu, ayrıca anneye verilen değeri ” Cennet Annelerin Ayağının Altındadır” hadisi şerifiyle Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) in bizlere öğütlediğini söyledi. Bununla beraber Karanfilin Şehitlerimizi temsil ettiğini ve içinde bulunduğumuz zor dönemde bu çiçeğin verilmesinin daha da manidar olduğunu söyledi.

Sadece Anneler gününde değil Annelerin her zaman hatırlanması gerektiğini bildiren Çakıcı, konuşmasına şu şekilde devam etti Çocukların Ana babalarına karşı başlıca görevleri Onlara Saygı gösterip, Allah’ın emirlerine aykırı olmayan her türlü konuda onlara itaat etmektir. Kendilerini yıllarca kucaklarında taşımış, beslemiş büyütmüş olan Anne Babalarına Öf bile demeleri caiz değildir. Bunlara uymayan bir evlat hem hayırsız evlat olur, hemde toplum için faydalı işler yapamaz. Biz Ülkücüler olarak milletimizin ve toplumumuzun hayrına işler yapmak hedefindeyiz. Öyleyse bu konuda Anne ve Babaya itaat bir kez daha önem taşıyor. Ayrıca İslam Kültüründe Anne Babadan başka onların dostlarına da saygı göstermek vardır. Bu faaliyetimizi bu düşüncelerle gerçekleştirdik.

Daha sonra faaliyete katılan arkadaşlarına teşekkür eden Hacı Ali Çakıcı, bu tip faaliyetlerin devam edeceğini bildirdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter