Konya Sarayönü Ülkü Ocakları’ndan Bozkurtların Dirilişi Gecesi

20 Nisan 2013 tarihinde Sarayönü Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen program akşam saat 18.00’de Mehteran takımının katılımıyla başlamış bulundu. Sarayönü Tahir Çelik Caddesi üzerinden gösteri yürüyüşüne başlayan mehteran takımı ile etkinlikler başladı. Mehteran halk eşliğinde gösterisini sunarak stada ulaştı.

Daha sonra geceye Konya Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Süleyman Nur’un  katılımıyla Bozkurtların Dirilişi Halk Konseri programı başlamış bulundu. Program başlangıcın da, Hz. Muhammed (s.a.v.) Peygamber Efendimiz’in kutlu doğum haftası münasebeti ile okunan Hatm-i Şerif’in duası yapıldı. Daha sonra Açılış Konuşmasını Sarayönü Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Emrah TUNCER yaptı.

Konuşmada protokol ve Ülkü sevdalılarına hoşgeldin diyen ve şükranlarını sunan Tuncer konuşmasına söyle devam etti:

‘’Şu içinde bulunduğumuz zor günlerde burada birlik ve beraberlik içerisinde bulunmaktan mutluluk ve gurur duymaktayım. Ülkemiz de neredeyse Türk’üm demenin suç olduğu, kardeşliğin birliğin ve beraberliğin yok edilmeye çalışıldığı, tabelalardan T.C. ibaresinin kaldırılmaya çalışıldığı günlerde burada birlikte bir ülkü uğruna toplanmış olmak mutluluk vericidir. Biz, ne bu milletin yozlaştırılmasına ne parçalanıp dağılmasına ne de bütünlüğümüzün bozulmasına Ülkücüler olarak kesinlikle izin vermeyeceğiz…’’ diyerek devam eden Tuncer konuşmasını misafirleri selamlayarak sonlandırdı.

Daha sonra program Osmanlı Mehteran Takımı gösterisiyle devam etti.

Osmanlı mehteranından sonra Sahneyi Sayın Rahmet Safa aldı. Ülküdaşlarla buluşup coşkulu anlar yaşattı. Rahmet Safa konserinden sonra ülkü sevdalısı arkadaşlarımız tarafından çizilen Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ Portresi sergilenerek çekilişle hediye edildi.

Son olarak sahneyi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı sanatçısı Sayın Ali Kınık aldı. Kınık sahne 1 saatten fazla kaldı. Şarkıları ile tüm izleyicileri mest eden Ali Kınık birbirinden güzel şarkıları ile geceyi süsledi. Konser daha sonra son buldu…


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter