Kocaeli’de Ülkücü Şehit Niyazi Şahin Kabri Başında Dualarla Anıldı

1980 yılında hain eller tarafından şehit edilen Niyazi Şahin’in kabrinin Kocaeli Ülkü Ocakları’nın yaptığı çalışma neticesinde yeri bulunarak yeniden yapıldı ve Şehidimize layık bir hale getirildi. Konuyla ilgili olarak Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan yaptığı konuşmasında;

“Şehitlerimiz, davamızın kutsiyetinin nişanesidir, bizim görevimiz emanetlerine layık olabilmektir. Niyazi Şahin şehidimizin varlığını öğrendiğimizde derhal aramalara başladık. Kabrinin Çayırova’da bulunduğunu öğrenince kabrin yeri hakkında bilgisi olan birilerini bulmak üzere Çayırova Ülkü Ocağı Başkanımızı görevlendirdik. Fatih Bey 34 yıldır unutulan mezarı bulmak için çok uğraştı. Kabir bulunduğunda hali çok hazindi. Derhal mezarın yapımına başladık. Ahde vefanın ne demek olduğunu bilerek hassasiyetini paylaşan ülküdaşlarımızla beraber şehidimize yakışır bir mezar yapımı bizlere nasip oldu.” ifadelerinde bulundu.

Kocaeli Ülkü Ocakları İnşaatı bitirir bitirmez 1980’den beri unutulan kabrin başında bir program düzenleyerek yoğun bir kalabalıkla ilk duayı gerçekleştirdi.

Çayırova Ülkü Ocakları’nın ev sahipliği yaptığı programa çok sayıda ülküdaşımız katılırken, Kocaeli’nin bütün ilçe ocak başkanları da hazır bulundu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter