Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan Yakın Çağ Türk Tarihi Konferansı

Kocaeli Ülkü Ocakları Eğitim faaliyetlerine yaz aylarında da ara vermeyerek “Yakın Çağ Türk Tarihi ve Önemli Siyasi Gelişmeler” başlığı altında bir konferans düzenledi.

Doğu Türkistan ve Türkmeneli’nde yaşanan soykırım faaliyetlerine okunan dualarla başlayan etkinlikte ilk olarak Kocaeli Ülkü Ocakları  Başkanımız İbrahim Özcan’ın selamlama konuşması ile başladı. Özcan;

“Son dönemde Türk milleti ve vatanı üzerinde oynanan oyunlara karşı bozulmayacak farkındalık oluşturmanın en kolay yöntemi tarih bilincinin oturmasıyla olacaktır. Bunun için Kocaeli Ülkü Ocakları olarak eğitim programlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bizleri kırmayarak Kars’tan buraya gelen Sertaç Bey’e ve ricamızı hocamıza ileten Yücel Alpay Demir bey efendiye teşekkür ediyoruz.”dedi.

Yakınçağ ve Cumhuriyet Tarihi uzmanı, Kafkas Üniversitesinde öğretim görevlisi Sertaç Demir hocamızın konuşmacı olduğu program oldukça coşkulu sürdü. Sertaç Hocamızın esprili üslubu, dinleyicilerin ilgiyle dinlemesini sağladı.

Anadolu coğrafyasının önemi ile başlayan konferans, özellikle Avrupalıların neden ağzını sulandırdığının anlatımıyla devam etti. Özellikle yaşanan önemli siyasi gelişmelerin sebep ve sonuçlarına modern şarkı sözlerine bağlayarak anlatan Demir kimi zaman gülüşmelerle oldukça akılda kalıcı olmasını sağladı.

Son olarak Türk karakterinin ve İslam ruhunun kazandırdığı sarsılmaz iradeyi ve bu iradenin diğer toplumlarda yarattığı etkiler örneklerle zenginleştirilerek anlatıldı.

Konferans Ülkü Ocakları mensuplarının yanı sıra, başta MHP il başkanı Aydın Ünlü, Türk Ocağı yöneticileri ile Ülkücü camianın yoğun teveccühü ile gerçekleşti.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter