Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan Ülkücü Şehitler İçin Mevlid Programı

Bir yıl arayla şehit olan Mehmet Akif Bekiroğlu ile Celil Şaştım için Kocaeli Ülkü Ocakları mevlid programları düzenledi.

İkindi namazını müteakiben Körfez ve Yarımca Ülkü Ocaklarının ev sahipliğinde Celil Şaştım şehidimizin kabri başında ilk program gerçekleştirildi. Şehidimizin annesi Remziye Şaştım’ın da katılımıyla okunan Kuran-ı Kerim ve dualarla Celil Abimizin hatırası yâd edildi.

İkinci program ise akşam namazından sonra Gölcük Ülkü Ocağımızın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. M.Akif BEKİROĞLU şehidimizin ruhuna hediye edilen duaların akabinde şehidimizin hayat hikâyesi anlatıldı. Daha sonra Bekiroğlu’nun fotoğraflarından hazırlanan sunu gösterilirken şehidimizin arkadaşlarından Gölcük Ülkü Ocağı Eski Başkanı Kubilay KILIÇ hatıralarını anlattı.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan; “şehitlerimizin hatıralarının gurur ve güveni ile şanlanan davasına sadık, şehitlerine layık bir gençlik yetiştirme azim ve kararlığı ile faaliyetlerini sürdüren Kocaeli Ülkü Ocakları, bütün Türk – İslam milliyetçilerinin yuvasıdır. Bu yuva bize şehitlerimizin emanetidir. Gençlerimizde şehitlerin izinden gitmek için heyecan ve heves duymaktadırlar. Bu heyecanlı Bozkurtlar bizlerin göz bebeğimiz olduğu kadar art niyetlilerin ise fesat zihinlerinde yıpratılması gereken hedefidir.” Diyerek başladığı sözlerine,

“Daima yüksekleri gözleyen, Kızıl elmaya yürüyen “BOZKURT”u hilalle kucaklayan amblemi ile asalet timsali olan Ülkücülere yetişemeyenler logosunu kullanarak fitne hayalleri kurmaktalar. O hayalperestler ahirette o sembollerin kutsiyeti uğruna can verenlerle karşılaşacaklarını bilmeyecek kadar cahildirler. Bu günün cengâver ruhlu Bozkurtları da manevi değerleri uğrunda feddakarlıktan katiyyen çekinmezler.

Kirli ellerini bizim mahremimize uzatmak hayâsızlığına meyledenleri Kocaeli Ülkü Ocakları olarak uyarıyoruz. Şehitlerimizin izini metanetle takip ediyor olmamız sizin densizliğini kabul deceğimiz anlamına gelmemektedir. Sabrımızı sınamayınız.” Sözleriyle devam etti.

Allah şehitlerimizin ruhunu şad, Bozkurtlarımızı şehidine layık eylesin.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter