Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan Mehmet Akif Bekiroğlu Bilgi Yarışması

Kocaeli Ülkü Ocakları orta öğretim birimleri arası bilgi yarışmasının ikincisini cumartesi günü gerçekleştirdi. Geçen yıl Körfez’de ülkücü şehit “Celil Şaştım”ın hatırasına binaen Körfez’de ilki gerçekleştirilen yarışmanın bu yıl ikincisi Gölcük’te “Mehmet Akif Bekiroğlu” adı ile yapıldı.

Gölcük Sanat Galerisinde gerçekleşen yarışma ile İlçe Ülkü Ocaklarında gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerinin sonuçlarını yakından görmek imkanı bulunur iken farklı beldelerde Ülkü Ocakları ile tanışmış gençler birbirlerini tanıma imkanı buldular.

Yarışma Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan’ın konuşması ile başladı. Özcan önce neden yarışmanın neden Gölcük’te gerçekleştirildiğini şu sözlerle anlattı;

“Bugün Gölcük’te ortaöğretim birimlerimizin eğitim faaliyetlerinin değerlendirmesini yapmak üzere bir araya geldik. Bu yıl ki yarışma için Gölcük ilçemizi belirlerken Mehmet Akif Bekiroğluşehidimizi yâd etmeyi amaçladık. Bekiroğlu; her biri hareketimize kutsiyet atfeden şehitlerden biri olmasının yanı sıra, tanıyanların “HOCAM” diyerek andığı öğretmenliği bir meslek değil, nesil yetiştiren mefkure adamlığı olarak icra eden bir abide tasviridir. Biz Ülkü Ocağı başkan ve yöneticilerinin kendine Bekiroğlu Hocamızdan daha iyi örnek bulamayacağı muhakkaktır.
Heyecanlanmayınız, rekabetin ihtirasına kapılmayınız. Sizler burada ilçenizin Ülkü Ocağını temsil ettiğiniz kadar Kocaeli Ülkü Ocaklarının kardeşliğinin de timsalisiniz. Her ne kadar yarışma kültüründe rekabet varsa da, başarısız olursanız kardeşlerinizin bilgisiyle gurur duyunuz. Başarılı olanlar bilginizi kardeşlerinizle paylaşınız. Başbuğumuzun; “Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir!” sözüne riayet ederek bir birinize sarılınız. Cenabı hâk camiamıza zafer nasip ettiği gün göreceğiz ki aslında birliğimizin mükâfatını almış olacağız.” Dedi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter