Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan İftar Yemeği

Kocaeli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yemeğe çok sayıda Ülküdaşımız ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Ayrıca yemeğe davet edilmiş Ülkü Ocaklarında ve MHP de görev yapmış eski İl, ilçe Başkanları, yöneticileri ile ülkücüler arasında Taş Medreseli olarak anılan, 12 Eylül sürecinde cezaevlerinde çile doldurmuş ak saçlıları da buluşturarak ahde vefa örneği sergilenmiş oldu.

İzmit İlçe Müftülüğünde Görevli Türk Diyanet Vakıf-Sen üyesi Mustafa CÖMERT Hocanın okuduğu ezanla orucunu açan misafirler, yemek sonrasında yine Mustafa Hocanın muhteşem sesi ile okuduğu Kuran-ı Kerim ile de mest oldu. Rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in sağlığında kayda alınmış iftar duası misafirleri son derece duygulandırdı.

“HIRSIZLIK DEVLETTE”

Ev sahibi Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim ÖZCAN yaptığı konuşmada, “Bu gün ülkemizde hırsızlık, yolsuzluk, devlet yönetimine kadar sirayet etmişse,  cinayet şebekeleri ülkemizin her köşesinde birtakım eylemler gerçekleştirebiliyorsa, sosyal hayatımızda yozlaşma alabildiğince artmışsa, insanlar birbirine hasmane duygularla bakıp, birbirine bakıp güvenmiyorsa burada sorgulanması ve yapılması gerekenlerin olduğuna inanıyorum. ”diyen ÖZCAN daha sonra;

“Geçmişi millet sevdası ve milliyet aşkıyla bezenmiş, mahkumiyetler, mağduriyetler yaşamış, ölümle sınanmış bir hareketin mensupları olmamız münasebetiyle, siz değerli dava arkadaşlarıma çok önemli görevler düşmekte;

Taşıdığımız sorumluluğun farkında olarak, bizlere güç veren bizleri ayakta tutan bu duyguları şahıslarımızda dercetmemiz gerekmekte ve bu duyguların yaşatılması için Kocaeli’nde birlik ve beraberlik içerisinde, hiç bir sorumluluktan kaçınmadan, ülkücü hareketin  misyonunu gerçekleştirmek için neler yapılması gerekiyorsa yapmalıyız, yapacağız. Buna inancım tamdır.” Sözlerine yer verdi.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter