Kocaeli Ülkü Ocaklarından Fırat Çakıroğlu’nu Anma Programı

Geçen yıl şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kocaeli Ülkü Ocaklarınca düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

İlçe merkezlerinde akşam namazı akabinde mevlit okumaları gerçekleştirilirken cami çıkışı ve kent meydanlarında lokma dağıtıldı. Ayrıca Kocaeli Ülkü Ocakları hazırladığı broşürler yardımı ile Fırat Çakıroğlu’nun nasıl şehit edildiği vatandaşlara anlatıldı.

Akşam saatlerinde ise Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı ve İlçe Ülkü Ocakları temsilciliklerinde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve şehidimizin genç arkadaşlarımıza örnek teşkil edecek dava bilinci, yaşantısı ve nasıl şehit olduğu düzenlenen seminer programları ile anlatıldı.

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim Özcan bu programda; “Bizim için şehit kardeşimizin acısının dinmesi mümkün değildir. İnşallah ahirette bize o şefaatçi olacaktır. Bütün gayesi Cenab-ı Hakk’ın rızası olan, sevdası millet, davası bayrak olan Fırat gönüllerimizi dolduran ülkü ateşinin en yakıcı közü olmuştur. O köz Ege’den çıkıp ocak ocak yurdumuzun dört bucağında Ülkücü kardeşlerinin okuma arzusu olmuştur. Her Bozkurt bundan sonra bir kez de Fırat için çalışacak, ona layık olmak için ter dökecektir.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter