Kocaeli Ülkü Ocakları’ndan Anneler Günü Etkinliği

Anneler günü münasebetiyle Kocaeli Ülkü Ocakları ilk olarak şehidimiz Celil ŞAŞTIM’ın annesi Remziye Teyzemizin elini öptük. Körfez’de ikamet eden Remziye Teyzemiz bize Celil abimizin yadigârıdır. İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN’IN beraberinde Körfez Ülkü Ocağı Başkanımız Emrah YILDIZ, Yarımca Ülkü Ocağı Başkanımız Yavuz DAĞOTU ve MHP. Körfez İlçe Başkanı Yağız Öztürk GÜNEN ile beraber gerçekleştirdikleri ziyaretten hoşnut olan teyzemizin hayır dualarına mazhar olduk. Evladının yerine bizlerle dertleşen Remziye Teyzemize, yani bir şehit annesine layık evlat olabilmeyi cenab-ı haktan bir kez daha niyaz ettik.

Yine anneler günü etkinliği olarak Kocaeli Ülkü Ocağı mensubu bozkurtlarımız İzmit Yürüyüş Yolunda annelere çiçek dağıtımı gerçekleştirdi. Tebessümü sünnet olarak addeden gençlerimizin uzattıkları her çiçek annelerin gözünde parlayan bir mücevheri hatırlatan ışıltılarla karşılandı.

Çiçeklerle beraber verilen  Başkanımız İbrahim ÖZCAN’ın anneler günü mesajını içeren broşürleri de annelerimizin ilgiyle okuduklarını görmek bizleri de ayrıca bahtiyar etmiştir.  Başkanımız mesajına “Türk töresince ve İslam ahlakında kuşkusuz yeri ve önemi çok büyük Türk Kadını vatanla bile adını paylaşarak Anadolu olmuş, yeri geldiğinde cephenin en ön sırasında Nene Hatun olmuş, yeri gelmiş vatan için canını ortaya koyan Kara Fatma olmuştur.” Sözleriyle başlayarak;

“Herkese iyilik etmeyi, herkesin hakkını gözetmeyi emreden İslâm Dini, kişinin babasına, özellikle annesine karşı en iyi şekilde davranmasını, haklarına dikkatle riayet etmesini emretmiştir.
Şüphesiz gelinen süreçte analar ağlamasın sloganı ile yola çıkan, açılım üzerine açılım yapan AKP hükümeti her geçen gün artan gözü yaşlı şehit analarının hesabını verememektedir. Ahir zamanda bu vebalin altında kalacak olan alçak zihniyet din istismarı ile halkı sömürmektedir. Elbet bu düzene dur diyecek, yiğit Türk anaları ve yetiştirdiği evlatları çıkacaktır. Bu millet asırlardır nice yeniden şahlanışlara şahit olmuştur. Ülkenin üstündeki bu kara bulutlar da bir Asena haykırışı ile dağılacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.” cümleleriyle bitirdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter