Kocaeli Ülkü Ocaklarından 3 Mayıs Yürüyüşü


3 Mayıs Milliyetçiler Günü münasebeti ile Türk Milliyetçileri Kocaeli sokaklarını doldurdu. Binlerce Türk – İslam Ülkücüsü yağan şiddetli yağmura rağmen, İl Başkanımız İbrahim ÖZCAN Bey’in peşi sıra yürüdüler.

İzmit Sabri Yalım Parkında toplanan Türk Milliyetçileri burada İl Başkanımız’ın yaptığı basın açıklaması akabinde dağıldı.

İl Başkanımız ÖZCAN; “Tuna’da abdest alıp, Ötüken’de kıbleye duranların; elinde Kur’an, dilinde Turan ile yürüyenlerin; 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nü kutlarım.” diyerek başladığı sözlerini, “Türkçüler her yaptığı uyarıda eza çekmiş olsalar da büyük Türk Milleti için hep öne atılan kahramanlar olmuşlardır. Gaspıralı İsmail, Yusuf AKÇURA, Ziya GÖKALP, Mehmet Akif ve Mustafa Kemal’den devredilen bayrak 1944’te: Hüseyin Nihal ATSIZ, Nejdet SANÇAR, Reha Oğuz TÜRKKAN ve Alparslan TÜRKEŞ’in elinde nasıl yükseldi ise; bugün bu meydandaki Kür Şad ruhluların; bize sağ elleri ile Bozkurt yaparak selam gönderen, sonra hainlere kök söktüren yiğitlere emanettir.

Bizler bu meydanlarda daha önce; terörle müzakere olmaz, çözüm, çözülmedir, hainle masaya oturulmaz, Türkmeneli “can”dır, Süleyman Şah türbesi yadigârdır, sahip çıkılmalıdır dedik, dinletemedik. Ama yılmıyoruz, Türkmen Dağı’na uzanan el, hainin gözüne vuran yumruk, şehitlerimizin vasiyetini yerine getiren biziz, biz olacağız!

Bu itibarla belirtmek isterim ki Şehit Süleyman KUL’un vasiyeti olan çeşme, Genel Başkanımız Olcay KILAVUZ Beyin talimatları ile Ülkü Ocakları tarafından yaptırılacaktır. Bir kez daha ellerimizi BOZKURT yaparak şehidimizi selamlıyoruz; “Şehitler Ölmez, Vatan BÖLÜNMEZ!”

Bu gece mübarek Miraç Gecesini idrak ediyoruz. Duaların makbul olduğu bu gecede Cenab-ı Hakk’tan bizi Milletimize hizmet etmekten ayırmamasını, bölücünün cezasını vermek için bize imkân vermesini niyaz ediyorum. Kandiliniz mübarek olsun.

Ay Yıldızlı Bayrağı dalgalandırmaktan vazgeçersek “Gök girsin, kızıl çıksın!’’

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.” şeklinde gerçekleştirdiği konuşması ile sürdürdü.

 

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter