Kocaeli Ülkü Ocakları’nda Üniversiteliler Burslarını Liseli Öğrencilerle Paylaştı

Kocaeli Ülkü Ocakları’nda Üniversite biriminden öğrenciler burslarını Ortaöğretimli kardeşleriyle paylaştı.

Yarının Büyük Türkiye’sinin “ülkücü gençlerin başarısı” ile kurulacağını bilen “Ülkücü İrade” Ülkü Ocakları bünyesinde eğitim hayatını sürdüren gençlerimize her zaman olduğu gibi inanmaya devam ediyor.

Bu iradenin inancı kimi zaman evinin rızkından paylaşarak elinde erzak torbası ile Ülkü Ocaklarına gelen bir hanımefendide, bir birinden kıymetli kitapları sırf gençler okusun diye yorulmadan kitaplıklarımıza taşıyan bir aksakallıda veya gönülden ettikleri dua ile Ülkü Ocaklarını ayakta tutan herhangi bir ülkücü kahramanda tezahür etmekte iken;

Kimi zaman Milletvekilimiz Lütfü Türkkan ve Ülkü Ocakları Kocaeli İl Eski Başkanımız Avukat Ersin KURT Beyefendiler gibi üniversitede eğitim gören Ülkü Ocaklı gençlere verdikleri burs yardımı ile kendini göstermektedir.

Çok şükür ki Üniversiteli arkadaşlarımızda kendilerine olan bu güvene layık olduklarını ispat edecek bir faaliyete imza attılar. Rahmetli Başbuğ’umuz Alparslan TÜRKEŞ’in “Ülkücü, Ülkücünün Öz Kardeşidir” sözünü hatırlatır bir şekilde aldıkları bursları ortaöğretimli kardeşleriyle paylaştılar.

Böylelikle burs yardımından daha çok Ülkü Ocaklı kardeşimiz faydalanmış olurken dosta düşmana ülkücü iradenin ne kadar güzel tezahür ettiğini göstermiş oldular.

Ülkücü camia inandıkça bozkurtlu sancağımız yükselmekte ve onun iradesi ile Ülkü Ocakları yeni adımlar için güç bulmaktadır.

Allah davasında ocak tutuşturandan, yanmasına vesile olandan, uğrana şehit yada gazi olandan, inanandan, güvenenden razı olsun.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter