Kocaeli Ülkü Ocakları Suriyeli Türkmenlerin Yanında

Suriye’de yaşanan olaylar neticesinde evlerinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Türkmen kardeşlerimiz için Ülkü Ocakları Genel Merkezimizce yardım kampanyası başlatılarak, yurdun dört köşesinde ki Ülkü Ocaklarımız kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımızın yardımlarını toplamaya başlamıştı.

Kocaeli Ülkü Ocaklarının kampanya için yaptığı çağrıya çok kısa bir sürede cevap veren Kocaeli’li Türk Milliyetçileri yardımları ilçe ocaklarımızla ve il başkanlığımıza ulaştırdılar. Kocaeli halkının büyük bir teveccüh ile yaklaşarak ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere bizlere emanet ettikleri malzemelerden ne mutlu ki Ülkü Ocağı hizmet binalarımız doldu, taştı.

Günlerdir genç kardeşlerimiz bu malzemeleri özenle kolilere yerleştirerek gönderilmeye hazırladılar ve dün akşam itibariyle yardım kolileri sahiplerine ulaştırılmaz üzere yola çıktı. İl Başkanlığı binamızda biriken toplam 300 (üçyüz) koli yardım eşyasının Türkmen kardeşlerimizi memnun etmesini cenabı haktan niyaz ediyor, tez zamanda Türk’ün başındaki bu kara dumandan kurtularak milletimizin hak ettiği müreffeh günlere ulaşmasını diliyoruz.

Nerede bir Türk varsa, orada Ülkü Ocakları var.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter