Kocaeli Ülkü Ocakları Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam Ediyor

Kocaeli Ülkü Ocakları Suriyeli Türkmenler ve hemen ardından Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde hizmet gören engelliler için gerçekleştirdiği yardım kampanyalarının ardından İzmit Topçular İlkokulunu boyadı.

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan; “Ülkü Ocaklarının en önemli görevi yeni kuşakların ihtiyaç duydukları eğitim hizmetleridir. Yarınımız yeni nesillerce inşa edilecektir. Bu sebeple imkânları sınırlı bir okul olan Topçular İlkokulumuzu yarıyıl tatilinden faydalanarak boyadık. İkinci dönemde çocuklarımız daha temiz bir okulda, çok daha sağlıklı bir eğitim alacaklardır.” Dedi.

İbrahim Özcan Topçular İlkokulunun seçim sürecini ise söyle anlattı; “Sürekli iletişim içerisinde bulunduğumuz sivil toplum kurumlarından Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerimizle çocuklarımızın daha iyi eğitim alması için yapılabilecekleri istişare etmekteyiz.
Her ne kadar sanayi bölgesi olsa da Kocaeli’n de pek çok okulumuzun imkânlarının sınırlı olduğunu da yine TES Kocaeli 1 No’lu Şube Başkanı Süleyman Pekin Bey’den işittik ve imkânlarımız dâhilinde neler yapabileceğimizi değerlendirirken proje ortaya çıktı. TES Şube Başkan vekili Yaşar Şanlı Bey’in yönlendirmesi ile Topçular İlkokuluna ulaştık. Sağ olsun okul idarecisi öğretmenlerimiz de bize çok büyük bir misafirperverlik gösterdiler.”

Ülkü Ocakları İl Başkanı Özcan; “Bu faaliyetin henüz istişare aşamasında iken pek çok arkadaşımız gönüllü oldu. Ülkü Ocağı mensubu gençlerimizin yanı sıra MHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Adayı Abdullah Cevahir Beyefendi ile beraber pek çok ülkücü camia mensubu arkadaşımız bizzat çalıştılar.
Ülkü Ocaklarının ortaya koyduğu her girişimi destekleyen bu gönüllü ordusu camiamızın asli cevheridir. Bu arkadaşlarımızın bulundukları her yerde milletimizin güvenci olacakları muhakkaktır. Biz onların varlığı sayesinde başarılara imza atmaya devam edeceğiz.” Sözleriyle kendilerine destek olanları anlatırken yeni faaliyetlerin olacağına dair ipucu verdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter