Kocaeli Ülkü Ocakları Seyyid Ahmet Arvasi’yi Anma ve Mekke’nin Fethi Programı Düzenledi

Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlediği programda Seyyid Ahmet Arvasi yâd edilirken Mekke’nin Fethi ile Hz. Muhammed’in (S.A.V) devlet adamlığı anlatıldı.

İzmit İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi Metehan Alper’in okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından, Türk İslam Ülküsü’nü kitaplaştırarak fikir dünyamızda mihenk taşı olan Seyyid Ahmet Arvasi’yi vefatının 25. yıl dönümünde Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinden Alperen Tapçı anlattı. Tapçı hazırladığı sunumla anlatımını tamamladıktan sonra Arvasi Hocamız için hazırlanmış belgeselden bir bölümü misafirlerle paylaştı.

Alperen Tapçı’dan sonra kürsüye gelen yine Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 1. sınıf öğrencilerinden Alperen Çakır Mekke’nin fethini sunumla anlatarak, Mekke’nin fethini müjdeleyen ayetlerle ilgili bir videoyu katılımcılara izlettirdi.

Kocaeli, Ülkü Ocakları İl İbrahim Özcan hazırladıkları sunumları ile anlatımı gerçekleştiren arkadaşlarımızı tebrik ederek, “Seyyid Ahmet Arvasi ülkücünün gönül deryasındaki millet sevdasının fikir dünyasında izah etmesi münasebeti ile çok büyük bir değerimizdir. O değerin yeni nesillere anlaşılacak şekilde aktarılması Ülkü Ocaklarının mirasıdır.” sözleriyle Seyyid Ahmet Arvasi’nin önemini anlattı ve “Mekke İslam âleminin en önemli şehirlerindendir. O şehrin fethi peygamber efendimizin devlet adamlığının da kısa bir özeti gibidir. Bu yüzden fetih dikkatle incelenmelidir” diyerek Mekke’nin fethi merceğinde Hz.Muhammed (S.A.V.)’in devlet adamlığının öğrenilmesinin önemini özetledi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter