Kocaeli Ülkü Ocakları Şehidimiz Erhan Cengiz’i Dualarla Andı

Her yıl düzenlenen anma programları ile şehitlerimizin unutulmamasını ve yeni nesillere örnek teşkil eden kıymetli hayatlarının aktarılmasını görev bilen Kocaeli Ülkü Ocakları, 30 Ağustos 1980 Günü şehit edilen Erhan Cengiz’i şehadetinin otuz üçüncü sene-i devriyesinde dualarla andı.

Darıca Ülkü Ocağı’nın ev sahipliğinde şehidimizin kabri başında gerçekleştirilen törene Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanımız İbrahim Özcan, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Ağı ve Tuğrul Gök, MHP Darıca İlçe Başkanı Erkan Azeri, Darıca Ülkü Ocağı Başkanı Yavuz Furinci, Çayıroca Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç, Başiskele Ülkü Ocağı Başkanı Enes Firal, Gölcük Ülkü Ocağı Başkanı Taner Öncü ve çok sayıda Ülkü Ocaklı katıldı.

Kabristanın hemen karşısında yer alan camide hep birlikte kılınan cuma namazı ardından kabrin başında hafızların okudukları Kur’an-ı Kerim dinlendi. Ardından şehidimiz Erhan Cengiz başta olmak üzere bütün şehitlerimiz için dua edildi. Şehidimiz Erhan Cengiz’in hayatı ve şehadeti anlatıldı.

Daha sonra yapılan konuşmalarda, Ülkü Ocaklıların ahlakı, edebi ve çalışkanlıklarıyla dün olduğu gibi bugün de örnek şahsiyetler olmaları gerektiği ifade edildi. Ocaklıların şehitlerine layık birer fert ve camiamıza hak ettiği zaferleri kazandıracak bireyler olmak için her zamankinden daha çok çalışmaları gerektiği ifade edildi.

 

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter