Kocaeli Ülkü Ocakları, Haftalık Seminerlerine Hız Kesmeden Devam Ediyor

Kocaeli Ülkü Ocakları, Her Perşembe Akşamı Tüm İlçe Ocaklarda Eş Zamanlı Olarak Düzenlediği Eğitim Programının Bu Haftaki Konuğu Ülkü Ocakları Eski İl Başkanı, Milliyetçi Hareket Partisi MDK Üyesi Selim Çakır Olmuştur.
Selim Çakır Ülkücü Gençlere Başbuğ Alparslan Türkeş’in 9 Işık Doktrin’in Ahlakçılık ve Toplumculuk İlkelerini Anlatmıştır.
Ahlakçılık Anlayışımız, Türk Ahlakı Ve Müslümanlık İnancından Meydana Gelmiştir. Türk ahlâkı, Türk geleneklerine, Türk ruhuna, Türk milletinin inançlarına uygun olacaktır. Türk ahlâkı, hiçbir zaman insan ruhuna aykırı olmayacak, inançlarımıza da bağdaşan bir takım temellere dayanmış bir ahlâk olacaktır. Ahlâkçılıkta gözeteceğimiz, araştıracağımız şeylerden biri de, Türk ahlâkının, Türk milletinin yükselmesi, yaşaması ve korunmasını sağlamaya yarayacak esasları içinde toplanması olacaktır. Yani Türk milletinin yaşamasına zararlı olacak kaideler, Türk ahlâkçılığının içinde yer alamaz.
Son Yıllarda TV Programlarının ve Dizilerinin Türk Ahlâk Yapısını Zedelediğini, Önceden Ahlaksızlık Olarak Nitelendirilen Hareketlerin Şimdi İse Normal Karşılandığını Vurgulamıştır.

Toplumculuk ile ilgili olarak;
Her Çesit Faaliyetin Toplumun Yararına Olacak Şekilde Yürütülmesi Görüşüdür. İçtimai ve İktisadi Olmak Üzere İki Ayrı Bölüme Kapsamaktadır. İktisadi Görüş Olarak Mülkiyeti Esas Kabul Eder, Fakat Mülkiyetin Milletin Zararına Kötüye Kullanılmasına Karşı Olan Bir Görüşü Belirtir. Karma Ekonomiyi ve Ana Stratejik İktisadi Faaliyetlerin Devlet Kontrolünde Bulunmasını Öngörür. Sosyal Görüş Olarak Sosyal Adalet Düzeni, Fırsat Eşitliği, Sosyal Güvenlik ve Sosyal Yardımlaşma Teşkilatı Kurulmasını Kabul Eder.

Eğitim Sonrası Adana’nın Aladağ İlçesinde Hayatını Kaybeden Kardeşlerimiz İçin Kur-an’ı Kerim Okunmuştur.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter