Kocaeli Ülkü Ocakları 2023 Gençlik Eğitimleri’nin Üçüncü Oturumunu Gerçekleştirdi

Kocaeli Ülkü Ocakları 2023 Etkili Gençlik Eğitimleri’nin Üçüncü Oturumu Gerçekleşti.

Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu 2023 Etkili Gençlik Eğitimleri 3. Haftası ülkücü gençlerin yoğun katılımıyla devam etti.Konuşmacı olarak Feyzullah Divli beyin katıldığı, Üniversite ve orta öğretim öğrencilerinin yoğun ilgisiyle Türk Eğitim-Sen Kocaeli 1 No’lu Şube konferans salonunda yapılan seminerde konu: “Kişisel Gelişim, Algı Yönetimi ve İnancın Önemi” idi.

Seminerde konuşmacı Feyzullah Divli, Ayet ve Hadisler üzerinden örnekler vererek düşünce gücünün önemini ve başarıya ulaşabilmek için gerçek bir inanca sahip olunması gerektiğini vurgulayarak Allah’ın gönülden isteyen müminlere istediklerini vereceğini söyledi. Seminer  katılımcıların sorularıyla devam etti. Ülkücü gençlerin yoğun sorular sorduğu gözlemlendi.

Öte yandan Kocaeli Ülkü Ocakları’nın düzenlemiş olduğu istişare kahvaltısına Kocaeli Üniversitesinde öğrenimini sürdüren Ülküdaşlarımız ve onlarla sohbet etmek üzere İl Ocak Yöneticilerimiz katıldı.

Birlik ve beraberliğin pekişmesi amacıyla gerçekleştirilen kahvaltı programında Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan konuşma yaptı. Konuşmada ülke gündemine değinen İbrahim Özcan; “Tam bir kalleşlikle şehit edilen askerlerimizin yüreğimizde meydana getirdiği hezeyan soğumadan, eşinin yanında katledilen astsubayımızın haberini aldık. Hükumetin yaptığı hatalar, dış politikadaki rezillikleri, teröre verdiği tavizler bu acılarımızın sebebidir. Milletimizin vicdanına ağır darbe vuran bu olayların hesabı elbet sorulacaktır. Türk Milleti bu devletin asıl sahibi olarak zamanı gelince her şeyin hesabını soracaktır. Bu noktada Atatürk’ün Gençliğe Hitabında söylediklerinin çıktığını görmekteyiz. yinede “Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” sözleri bu sıkıntılı dönemin aşılması görevini bizlere vermektedir.” ifadelerini kullandı. Kahvaltıdan sonra çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile program sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı’nı da unutmayan Kocaeli Ülkü Ocakları tarafından kutlama mesajını içeren el ilanları ve bayrak dağıtımı gerçekleştirdi. Etkinlik Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünde Yüksek Öğrenim Birimince gerçekleştirilir iken, Orta Öğretim Birimince de İzmit yürüyüş yolu üzerinde icra edildi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter