Kocaeli Başiskele ve Kartepe Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binalarını Faaliyete Açtı

Yeni Eğitim – Öğretim Dönemine Türk – İslam Ülkücüsü, milli şuura ve İslam ahlakına sahip gençler yetiştirme görevini daha iyi yerine getirebilmek amacıyla hizmet binalarında değişiklik yapan Başiskele ve Kartepe Ülkü Ocakları bir hafta arayla gerçekleştirilen törenler ile bu binalarını hizmete açtı.

17 Ağustos 2013 günü Başiskele Ülkü Ocağı düzenlediği programla hizmete açıldı. 17 Ağustos’un Marmara Depremi’nin yıl dönümü olması münasebeti ile önce MHP Başiskele İlçe Başkanlığı önünde İzmit Müftülüğünde Görevli, Türk Diyanet Vakıf-Sen Üyesi Mustafa CÖMERT hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile deprem şehitleri yad edildikten sonra Ülkücü – Milliyetçi camiadan katılımcıların oluşturduğu kortej Başiskele Ülkü Ocağı binamızın önüne geldi.

Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim ÖZCAN ise sözlerine depremde hayatlarını kaybedenlere rahmet dileyerek başladı. “Deprem sadece binaları yıkmadı aileleri sevgileri umutları da yıktı geçti. Türk milleti binlerce yıllık tarihinde birçok badireler atlatmış şanlı bir ulustur ve yardım sever milletim Allah’ın izniyle 17 Ağustos’tan da yaralarını sararak çıkmayı başarmıştır. 17 Ağustos’ta yitirdiğimiz vatan evlatlarına Allah’tan rahmet kalanlara sabır diliyorum ve Allah’ımın bir daha böyle bir acıyı yaşatmaması için dua ediyorum.” Dedi.

Türk – İslam Ahlakı Bu Ocaklardan Yayılır

ÖZCAN daha sonra; “Türk – İslam Ahlakı bu ocaklardan yayılır, bu ocaklarda gençlerle buluşur, Ocaklarımız Hoca Ahmet Yesevi pınarından beslenen eğitim yuvalarıdır. Küçük büyük hepimizin yetiştiği kutlu bir davanın membağıdır. Hepimiz ocaklarda öğrenecek yeni şeyler bulabiliriz, bunun için milletimizi her zaman ocaklarımızda bekliyoruz” sözleri ile herkesi Ülkü Ocaklarına davet etti.

Başiskele Ülkü Ocağı Başkanı Enes Firal’ın “Türk İslam Ülkücülerinin Kızıl Elmasına yürürken daha fazla çalışmalarına hizmet edecek bu mekanın açılışına katıldığınız için hepinize teşekkür ederim.” Sözlerinin ardından yaptırdığı dualara, hep beraber dillendirilen aminler eşliğinde kestilen kurdele ile açılışı gerçekleştirdi.

Kartepe Ülkü Ocağımız ise Kartepe Ülkü Ocağı Başkanı Muhammed Ersan DEMİRCİ’nin ev sahipliğinde gerçekleşen sade ve samimi bir törenle açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında teşekkür konuşması yapan Kartepe Ülkü Ocağı Başkanı Muhammed Ersan DEMİRCİ, Kartepe Ülkü Ocağı olarak yeni bir binada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Binamızın bu şekilde güzel bir hal almasında MHP Kartepe İlçe Başkanı Murat KALENDER’İN fazlası ile emeği var. Kendisine çok teşekkür ederim. Ocaklar genç kadroların yetişmesi açısından önemli yerlerdir. Bizler gençlerimize vatan sevgisini ve maneviyatı aşılıyoruz. Çok şükür Rabbim bu güzel hizmetlere imza atacağımız yerin açılışını da bizlere nasip etti. Bu güzel günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Sırada Karamürsel ve Kandıra var;

Açılıştan sonra basın mensuplarına demeç veren Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı İbrahim ÖZCAN Geçtiğimiz hafta da Başiskele’de Ülkü Ocağına yakışır bir binada hizmet vermeye başladıklarının altını çizerek, “Kartepe Ülkü Ocaklarımızın da ocağa yakışır güzel bir yerde, güzel işlere imza atacağına inanıyoruz. Bundan sonra Karamürsel ve Kandıra’da da Ocak açılışlarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

“Büyük Türk milleti! Yarınlarımıza karşı sorumlu, geçmişimize karşı borcunun idrakinde biz Ülkü Ocaklı evlatların olarak yaşanan bu süreçte herkesi üzerine düşen vazifeyi yerine getirmeye çağırıyoruz. Şanlı TÜRK Genci; Bugün açılışlarını yaptığımız OCAKLAR’ın her biri senin ihanetin bağrına sapladığın hançerindir. Vatana sahip çıkarken veBüyük Türkiye’yi hep birlikte inşa ederken buluşma yerimiz burasıdır. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Bey’in unutması gereken nasihatini bir kez daha ifade etmek istiyorum:

Sahipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır!”

Yüce Allah’ın bizlere bu gayretlerimizde yardımcı olmasını ve yeni başarılara mazhar kılmasını ve Türk’ü Zafersiz Bırakmamasını niyaz ederiz.” diyerek sözlerini noktaladı

Açılışlar ve konuşmaların tamamlanmasıyla birlikte düzenlenen program sona erdi.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter