KKTC Ülkü Ocakları Yeni Hizmet Binası Açılışı

Genel Başkanımız KKTC Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Genel Başkanımız açılış törenine katılmadan önce çeşitli ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Girne’de yaşayan kızı Umay Türkeş ziyaret edildi. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Umay Türkeş ile bir süre sohbet etti .Başbuğ Alparslan Türkeş ile olan hatıralarını anlatan Umay Türkeş Genel Başkanımıza çalışmalarında başarılar diledi. Bu ziyaret ötürü duyduğu mutluluğu dile getiren Kılavuz gösterdiği ilgiden ötürü Umay Türkeş’e teşekkür ettikten sonra Lefkoşa’ya hareket etmek üzere buradan ayrıldı.

Lefkoşa’ya ulaşan Genel Başkanımız ilk olarak KKTC’nin ilk cumhurbaşkanı ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in dava arkadaşı merhum Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Rauf Denktaş’ın Kıbrıs için verdiği şanlı mücadelenin altını çizen Kılavuz Ülkücü Hareket’in neferleri olarak bu davayı sürdüreceklerini, Türk Bayrağı’nı lekelemeye ve yere düşürmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceklerini belirtti.

Genel Başkanımız kabir ziyaretini tamamladıktan sonra KKTC Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Çok sayıda Ülküdaşımız tarafından coşkulu bir şekilde karşılanan Kılavuz binanın açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde bir konuşma yapan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un konuşması şu şekilde oldu.:

Yürekleri Akdeniz kadar engin, başları Beşparmak dağları gibi dik, yiğit ülküdaşlarım,
Bizimle aynı heyecanı paylaşmak için buraya iştirak eden muhterem misafirler,
Basınımızın saygıdeğer temsilcileri,
Bugün burada Kuzey Kıbrıs Ülkü Ocakları’nın yeni Genel Merkez binasının açılışı için toplanmış bulunmaktayız.
Cenab-ı Allah, hayırlara vesile olmasını nasip eylesin.
Kıbrıs Ülkü Ocakları’nın bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da nice güzel faaliyete imza atacağına gönülden inanıyorum.
Kıbrıs Ülkü Ocakları’nın çalışmalarını çok yakından takip etmekteyiz.
Özellikle üniversite mensubu arkadaşlarımızın gösterdiği üstün gayretleri son derece takdire şayan bulduğumu belirtmek isterim.
Kıbrıs’ın her bir köşesinde ülkücü hareketin şanlı bayrağını dalgalandıran bütün ülküdaşlarımı ayrı ayrı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.
Kıbrıs, Türk tarihi ve Ülkücü hareket için son derece müstesna bir yere sahiptir.
1571 yılında muhterem ecdadımızın şehitler ve gaziler vererek fethettiği bu topraklar, Anadolu’nun dört bir yanından gelen Türklerin iskan edilmesiyle bir Türk yurdu haline dönüşmüştür.
1960’lı yıllardan itibaren Kıbrıs’lı Türklere karşı sistemli bir asimilasyon ve katliam uygulanmaya başlamıştır.
Bu katliam karşısında başta Türk milliyetçileri olmak üzere bütün Türkiye ayağa kalkmış ve Kıbrıs’a destek gösterileri başlamıştır.
Kıbrıs’lı Türklere yapılan korkunç katliamlar karşısında geçte olsa Türkiye adaya müdahale etmiş ve Rum zulmüne bir son verilmiştir.
Cennetmekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey Kıbrıs’ın bağrından yetişmiştir.
Merhum Rauf Denktaş Bey de Türk milliyetçiliğini bir ömür boyu Kıbrıs’ta şerefle şanla dalgalandırmıştır.
Onun için Kıbrıs ülkücüler için her zaman önemli bir konuma sahip olmuştur.
Kıbrıs’lı Türklerin varlığı, hak ve hukukları, milli kimliklerinin korunması ülkücü hareketin her zaman gündeminde olmuştur.
Kıbrıs’ı milli bir dava olarak görmeyen, yabancı devletlerin insafına terk eden zihniyetler, her platformda karşılarında ülkücü hareketi bulmuştur.
Ülkücü hareket şartlar ne olursa olsun Kıbrıs Türklüğünün yanındadır. Burada yaşayan bütün vatandaşlarımızla gönlümüz bir atmaktadır.
Kıbrıs Ülkü Ocakları’nın faaliyetleri de Kıbrıs ile Türkiye arasında bir gönül köprüsü oluşturmak çizgisinde devam etmektedir.
Bizleri ayırmak isteyenlere, fitne ve fesatla aramızı açmaya çalışanlara, değerlerimizi aşındırarak birbirimize yabancılaştırmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz.
Yüce dinimiz İslam “bütün mü’minleri bir tarağın dişi” gibi görmektedir. Cenab-ı Allah “kafirlere karşı bütün mü’minlerin birlik olmasını emretmektedir.”
Türk’ün birliğinden büyük zaferler doğmuştur ve ayrılığından da elim felaketler yaşanmıştır.
O yüzden kardeşçe kucaklaşmalıyız ve yarınlara güvenle birlikte ulaşmalıyız.

Aziz dava arkadaşlarım,
Saygıdeğer misafirler,
Ülkü Ocakları dünden bugüne imanlı, ahlaklı, şahsiyet sahibi gençler yetiştirmenin mücadelesini vermektedir.
İslam’ın ahlak ve faziletiyle donanmış, Türklüğün gurur ve şuuruna sahip bir gençlik oluşturmak Ülkü Ocakları’nın temel vazifesidir.
Ocağımız kutlu ateşini Hoca Ahmed Yesevi’nin gönül dergahından alır, Yunus Emre’nin “dergaha eğri odun girmez” sözü temel şiarımızdır.
Bu sebeple kalbinde art niyet olmayan herkese kapılarımız sonuna kadar açıktır, ancak farklı hesap ve çıkar içinde olanlara da asla müsamaha gösteremeyiz.
Kıbrıs Ülkü Ocakları’nın eğitim, kültür, sanat, spor ve benzeri alanlarda faaliyetler düzenleyerek Kıbrıslı gençlerin değişmez adresi haline geleceğine tüm kalbimle inanıyorum.
Ocağımızın yavru vatan Kıbrıs’a hayırlar getirmesini tekrar Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.
Katılımlarınızdan ötürü hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, sizleri Cenab-ı Hakka emanet ediyorum.” dedi.

KKTC Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının açılışını tamamlayan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz daha sonra Kıbrıs’tan ayrıldı.


Kategorisi: Genel Merkezden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter