KKTC Ülkü Ocakları Başbuğ Alparslan Türkeş’i Andı

KKTC Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 17. yıldönümü ve aynı zamanda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 1200 kişinin katıldığı anma programı gerçekleştirdi. Rauf Raif Denktaş Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Adem Yurdagül ve yöneticileri, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Hakan Yozcu, Din Görevlileri Sendikası Başkanı Süleyman Çakıroğlu ve Rauf Raif Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça katıldı. Aynı Zamanda Gazimağusa Ülkü Ocakları, Girne Ülkü Ocakları, Maraş Ülkü Ocakları ve üniversite teşkilatları da programa iştirak etti.

“İki Cihan peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in dünyayı şereflendirişi olarak kutlanan Kutlu Doğum Haftası’nın Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim.” diyerek sözlerine başlayan KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanı Adem Yurdagül konuşmasının devamında Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 17. yılında saygı ve özlemle anıldığını belirtti.

Daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi ÖYK Başkanı, Gazimağusa Ülkü Ocakları Başkanı ve KKTC Din İşleri Başkanı günün anlam ve önemini belirten konuşmalara yaptılar. Okunan Kuran-ı Kerim’in ardından, Kutlu Doğum Haftası ve Başbuğ Alparslan Türkeş ile ilgili belgeseller izlendi. Son olarak yapılan Semah Gösterisi ile program son buldu.

 


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter