Kırşehir Ülkü Ocakları’ndan Kur’an-ı Kerim Okumaya Geçen Öğrencilere Hediye

Kırşehir Ülkü Ocaklarında, yaz kursları çerçevesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi alarak okumaya geçen öğrenciler ödüllendirildi.

Ödüllerini Ülkü Ocakları İl Başkanımız Kadir Güzel’in elinden alan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Güzel: “Bu mübarek ayda aldıkları eğitimle kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i okumaya geçen birbirinden güzide yavrularımızı yürekten tebrik ediyorum.

“İkra” ilahi emri mucibince küçük bedenleriyle büyük işlere imza atan; yaşıtları internet kafelerde, oyun salonlarında vakit geçirirken zor olanı tercih ederek ulvi bir tecessüsle Allah kelamını okuma gayretini sergileyen öğrencilerimize küçük de olsa birer hediye vermeyi uygun gördük.

Onların bize hediye ettiği bu mutluluk karşısında bizim hediyemiz elbette sönük kalacaktır ancak sırf bu çabanın desteklenmesi açısından böyle bir işe koyulduk. Dağıttığımız/dağıtacağımız hediyeler sadece Ülkü Ocakları bünyesinde eğitim almış öğrenciler için değil, ilköğretim seviyesindeki her öğrenci için geçerlidir. Hediyelerinin takdimi için ocağımızı ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Son olarak içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayında zamanını böyle mübarek bir çalışmaya vakfeden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum, biz kendilerinden razıyız; Allah da razı olsun.” dedi.


Kategorisi: Kültür-Sanat / Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter