Kırşehir Ülkü Ocakları Kariyer Günleri Düzenledi

Kırşehir Ülkü Ocakları başlattığı “Kariyer Günleri” projesiyle orta okula ve liseye devam eden öğrencilere mesleki tanıtım hizmeti sunuyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Kadir Güzel: “Ülkelerin kalkınmasında bireylere, üretken ve gelişmeye açık nitelikleri kazandırmayı amaçlayan Ülkü Ocakları olarak, bireyin kendi potansiyelini üst düzeyde ortaya koyabileceği en uygun mesleği seçmesine önem vermekteyiz. Eğitim sürecinde “Mesleki Rehberlik” kapsamında yer alan bu çalışmamızla gençlerin çeşitli meslekleri tanımaları ve kendi özelliklerine uygun olan meslekleri seçmeleri, seçtikleri mesleklere hazırlanmaları ve mesleki yönden gelişmeleri amacıyla bu projeyi başlattık. Eğer faaliyetlerimizi takip eden öğrencilerimiz kişisel nitelikleri ile mesleklerin gerektirdiği özellikler arasında bağlantı kurarak kendine uygun bir mesleği seçerlerse yaptıkları işte verimli olacak ve “Lider Ülke Türkiye” ülkümüzün baş aktörleri olacaklardır.” Şeklinde konuştu.

Bu kapsamda her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan toplantıların ilk konuğu, Ahi Evran Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı, Kırşehir’in yetiştirdiği kıymetli bilim adamlarından Sayın Doç. Dr. Cengiz Şahin’di. Şahin, bir saati aşan sunumunu tamamladıktan sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı ve böyle güzel bir projeyi başlatan Ülkü Ocakları yönetimine teşekkür etti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen program, müzik dinletisiyle son buldu.


Kategorisi: Temsilciliklerden Haberler

Sosyal Ağlarda Paylaş:

DeliciousFacebookDiggRSS FeedStumbleUponTwitter